MKE Ankaragücü Ekibi Koronavirüse Dikkat Çekmek İçin Video Yayınladı

Ankaragücü

Süper Lig ekiplerinden biri olan MKE Ankaragücü ekibi, yeni tip koronavirüsü ile ilgili farklı bir önlem alarak gündem haline geldi. Bu önlemi ise video aracılığıyla yayınladı.

Süper Lig ekiplerinden biri olan MKE Ankaragücü ekibi, dünyanın geneline yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüsü tedbiri için farklı bir yol izledi. Tedbir için video yayınlayan sarı lacivertli ekip, bu davranışı ile gündem haline geldi.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle ortaya çıkan ve kısa sürede binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüs, tüm dünyada spor organizasyonlarına da olumsuz etkiye sebep oldu.

Duruma ilişkin dikkat çekmek ve tedbir alınması amacıyla da video hazırlayan ve yayınlayan Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü, bu davranışı ile gündem haline gelmeyi başardı.

Sosyal Medya Üzerinden 14 Kural Tekrar Hatırlatıldı

Sarı lacivertli kulübün sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, koronavirüsün alınacak tedbirlerden daha güçlü olmadığına dair de not düşüldü. Hazırlanan videoda Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu koronavirüs riskine karşı dikkat edilmesi gereken 14 kural hatırlatıldı.