MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert Liglerin Ertelenme Kararını Değerlendirdi

Fatih Mert

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, liglerin ertelenmesi kararına ilişkin açıklama yaparak karara destek çıktığını söyledi.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de hızla yayılmaya devam ediyor. Bu duruma tedbir almak amaçlı ise önceki gün Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kararla Türkiye’deki tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği açıklandı.

Liglerin ertelenmesine ilişkin bir değerlendirme de MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert’den geldi. Kararı son derece olumlu bulduğunu belirten Başkan, ortada küresel bir salgın olduğuna da dikkat çekti.

Herkesin Normal Hayatına En Kısa Sürede Dönmesi Temennisi

Sarı lacivertli kulübün Başkanı olan Fatih Mert, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kovid 19 tedbiri kapsamındaki kararın, son derece doğru olduğunu belirtti.

Öte yandan alınacak tüm kararları da desteklemek adına tüm gayreti sarf etmekte olduklarını söyleyen Mert, bütün dünyanın bu durumdan etkilendiğini, spor kulüplerinin de bu durumdan etkilenmiş olduğunu belirtti.

Devletin zamanında almış olduğu tedbirler ile de ülke olarak bu salgını en hasarsız bir şekilde atlatacaklarını belirten Kulüp Başkanı, herkesin normal hayatına ise bir an önce dönmesi gerektiğini temenni ettiğini ekledi.