MKE Ankaragücü Kulübü Koronavirüs Sürecinde Sosyal Medyada Etkin Olmayı Seçti

Ankaragücü

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de de ciddi bir etkisi görülen ve vaka sayısının 10 bine çıktığı salgın, spor kulüplerini de sosyal medya kullanıma yöneltti.

Salgının önüne geçebilmek ve sporcu, teknik kadro, idari kadro ile seyircinin sağlığının korunması adına tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Türk Futbol Federasyonu ise bu süreçte liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Türkiye’de yer alan spor kulüpleri de, bu süreçte oyuncuları ile toplu antrenman gerçekleştirmenin sıkıntıya neden olabilmesi ve tehlikesinin bulunması sebebiyle, sporculara özel programlar vererek evlerinde bireysel olarak çalışmaları gerektiğini bildirdi.

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Fatih Mert de, bu sürecin zor olacağını, kendileri için ise ligin sona erdiğini itiraf etmişti. Başkent ekibi, bu dönemi ise daha çok sosyal medya üzerinden aktif bir şekilde kullanmaya devam edenler arasında yer aldı.

Jaba’nın En Unutamadığınız Golü

Sosyal paylaşım sitesi olan Twitter hesabı üzerinden çeşitli etkinlikler yaparak taraftarı harekete geçiren MKE Ankaragücü Kulübü, önceki gün ise sarı lacivertli yıldız oyuncusu Jaba ile ilgili soru sordu ve futbolcunun en unutulmayan golünü taraftara sorarak #Ankaragücü etiketi ile paylaştı.