MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Fenerbahçe Galibiyetinin Ayrı Olduğunu Söyledi

Fatih Mert

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, Fenerbahçe galibiyetinin ardından açıklama yaptı. Ligde yükselişe geçtiklerini belirten başkan, geri kalan maçlarda da 3 puana odaklandıklarını ekledi.

Takımın son 3 mücadelede ortaya koymuş olduğu başarılı performans ile ilgili değerlendirme yapan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağı ile ilgili de zorlu bir süreçten geçmiş olduklarının altını çizdi. Yasağı son günlerde kaldırmış olduklarını da dile getirerek, Hes Kablo Kayserispor ve İttifak Holding Konyaspor müsabakalarını da bu sebeple kazanamamış olduklarını belirtti.

Ayrıca transfer bakımından da yükselişe geçmiş olduklarını söyleyen kulüp başkanı, Kasımpaşa, BtcTurk Yeni Malatyaspor ve Fenerbahçe mücadelelerinden de toplam 7 puan almanın çok önemli olduğunu ekleyerek, “Ligde kalma iddiamızı sürdürmemiz için çok çok önemliydi. Tabii ki Fenerbahçe maçının ayrı bir önemi var” ifadelerini kullandı.

“Bizim için rakip ve durumu fark etmiyor”

BtcTurk Yeni Malatyaspor mücadelesinden önce futbolcuları ile yapılan konuşmada soyunma odasında hiçbir maçın fark etmediğini, önemli olanın 3 puan almak olduğunu dile getirmiş olduğunu söyleyen Mert, “Bizim ligde kalabilmemiz için 37-38 puana çıkmamız gerekiyor. Onun için de bizim en aşağı 8 maçı galip bitirmemiz gerekiyor. Bizim için rakip ve durumu fark etmiyor” dedi.