MKE Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu’nda Faruk Koca Yeniden Başkan Oldu

Geçtiğimiz günlerde Ankaragücünün olağanüstü genel kurulunda mevcut Başkan Faruk Koca yeni dönemde de kulüp üyeliği için tek aday olarak seçime girdi 505 oyun 504’ünü alarak yeniden başkan seçildi.

Tekrar seçilen MKE Ankaragücü yönetiminde ise. Görev dağılımları belli oldu. Başkan Faruk Koca yönetimindeki ekipte Görev dağılımı şu şekilde: İsmail Mert Fırat, Gökalp Büyükbektaş ve Zeynep Karamancı Başkan Vekili görevini üstlendi. Cantürk Alagöz, Yusuf Buğra Tanık ve Ertan Aydın ise başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi Mehmet Şahin genel sayman olurken Gülşen Yılmaz ve Molla Ali Çetin taraftar sorumlusu oldu.

Durali Akpınar amatör branşlar sorumlusu olurken Cengiz Kaya ise futbol altyapı sorumlusu oldu. Harun Oğraş spor okulları sorumlusu Murat Bayramoğlu ise hukuk işleri sorumlusu görevini aldı. Basın ile ilişkilerden sorumlu ise Hüseyin Aytekin oldu. ARGE ve iş geliştirme sorumlusu Levent konuk tesisler sorumlusu ise Birol Tekin oldu. Mert Kızılırmak ise stadyum sorumlusu olarak görevlendirildi. Üniversite şube dernek ve delege ilişkileri sorumlusu ise Cengiz Gökay oldu. Genel sekreter Cahit şahin olurken Berna Erbilgin Gündoğdu ve Erkan Aytekin yönetim kurulu üyeleri oldu.

MKE Ankaragücü Yeni Altyapı Modeli Sporcu Araştırma Geliştirme Eğitim Merkezi Projesini Tanıttı

Kulübün düzenlediği etkinliğe Başkan Faruk Koca da katıldı. Sarı lacivertli ekibin başkanı Faruk Koca’nın etkinlikte yaptığı konuşmada MKE Ankaragücü’nün önemli 1 marka olduğunu fakat bu markanın MKE Ankaragücü adının altının doldurulamadığını ifade etti. Başkent ekibinin markasının altını sportif, tesis olarak, organizasyon olarak ve kadroya katılan oyuncular bağlamında doldurmak istediklerini İfade etti. Başkan Faruk Koca’nın ve yönetim kurulu üyelerinin tüm çaba ve çalışmalarının da bu yönde olduğunu aktardı. Sarı lacivertli ekipte Başkan Faruk koca etkinliğe katılan herkese teşekkür ederken istemeden yaptığımız hatalar var ise üzgün olduğumuzu ifade edelim. Bizim geleneğimizde bir deyim vardır, tatlı ve birlik beraberlik içinde yapılan organizasyonlarda kusur aranmaz.

Altyapı Sorumlusu Ümit Turmuş Oldu

MKE Ankaragücü’nde Faruk koca göreve geldiklerinde a takımda yaşanan önemli sıkıntılardan dolayı altyapıyla yeterince ilgilenmediklerini dile getirirken bu projeyle birlikte bu açıklığı da kapatmak istediklerini ifade etti. Bu bağlamda altyapı sorumlusu olarak göreve Ümit Turmuş getirildi.

Yeni alt yapı modeli olan sporcu araştırma geliştirme eğitim merkezi projesinin hakkında konuşan altyapı sorumlusu ümit turmuş şu ifadelere yer verdi. Takımımız için 10 yıllık 1 proje planladık. Bu proje 3 ayaklı bir çalışma ve bu ayaklar ise Türkiye, Avrupa ve Afrika. Bu proje kapsamında Avrupa’daki ayağın merkezi Almanya ve Afrika’daki ayağın merkezi ise Gana olacak. bu projeyle birlikte birçok potansiyel oyuncular taranacak ve altyapımıza katılan oyuncuların gelişimi sağlanacak. Messi ve Maradona gibi yetenekli oyuncular belki de aramızda yaşıyor ama bunları bulup eğitemiyoruz ve zamanla bu yetenekler yitirilip gidiyor.