MKE Ankaragücü Ve Beşiktaş Maçı Öncesi Teknik Direktörden Önemli Açıklama

Mustafa Reşit Akçaya

Süper Lig’de art arda yaşamış olduğu olumsuzlukların ardından küme düşme hattı içerisinde dolanan MKE Ankaragücü ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay’dan, takımın durumuna ilişkin değerlendirme açıklaması geldi.

Süper Lig’de üst üste ciddi puanlar kaybeden MKE Ankaragücü ekibi, içerisinde bulunduğu küme düşme hattından çıkmak için mücadele vermeyi sürdürüyor. Son günlerde sarı lacivertli takımın da büyük anlamda tepkisini toplayan ve istifasının talep edilmiş olduğu Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay ise, takımın durumuna ilişkin değerlendirme açıklamasında bulundu.

“Umutlarımız tükendiğinde biz zaten tükeniriz”

Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek MKE Ankaragücü ekibinin hiçbir şekilde teslim olmayacağını belirten Akçay, “Umutlarımız tükendiğinde biz zaten tükeniriz” ifadelerinde bulundu.

Şampiyonluğa oynayan takımların devreye girmesi ile zorlukların da artmış olduğunu belirten teknik adam, “Oyuncuların gerçeklerle yüzleşmesi konusunda özellikle çaba gösteriyoruz. Her takımın kendi gerçeği var, rakiplerin de değerlendirmeleri var” diyerek onları da gerçekçi yapmış olduklarını ekledi.

“Umutlarımız ve beklentilerimizi bu bilgiler üzerine şekillendiriyoruz ama futbolun cazip tarafı, maç başlamadan hiçbir takımın galip gelmemesi” şeklinde konuşan teknik hoca, maçın sonucunun da ancak oynandıktan sonra belli olduğunun altını çizdi.