MKE Ankaragücü Ve Beşiktaş Maçında Ev Sahibinde Önemli Eksik

Ankaragücü

Süper Lig’in 25’inci haftasında Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek olan MKE Ankaragücü ekibinin mücadelesinde, rakip takımda eksik var. Siyah beyazlı ekibin önemli oyuncuları arasında yer alan Gökhan Gönül, müsabakada forma giyemeyecek. Sebebi ise adale sakatlığının hala sürmesi.

Süper Lig’de 25’inci haftada Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek olan MKE Ankaragücü ekibinin müsabakasında, siyah beyazlı ekipte önemli bir eksik rakip takımın gündemine bomba gibi düştü. Kara kartal için büyük bir öneme sahip olan Gönül, adale sakatlığının hala sürmesi sebebiyle, müsabakada yer almayacak.

Kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre başarılı sporcunun sağ arka adalesinde 1’inci derece kas zorlanması tespit edilmiş olduğu bildirildi. 35 yaşına gelen tecrübeli futbolcu, MKE Ankaragücü maçında da bu sebepten ötürü oynayamayacağını bildirdi.

Maç Cuma Günü Deplasmanda

İki ekip için de son derece kritik bir öneme sahip olan müsabaka ise Cuma günü saat 20:00’da oynayacak,

Sarı lacivertli ekip için avantaj Gönül’ün olmaması olurken, siyah beyazlı ekibin avantajı ise kendi evinde mücadele olması olacak. Ankara ekibi ise deplasman mücadelesine sıkı bir şekilde hazırlanmaya devam ediyor.