MKE Ankaragücü Ve Beşiktaş Maçının Ardından Fatih Mert’ten İsyan Geldi

Fatih Mert

Süper Lig’in 25’inci haftasında Beşiktaş ile karşı karşıya gelen MKE Ankaragücü müsabakası 2-1 skorla sona erdi. Ev sahibi siyah beyazlı ekibin galip geldiği oyunda, misafir ekip Ankaragücü’nün Kulüp Başkanı Fatih Mert isyan etti.

 Süper Lig’de 25’inci hafta müsabakası için Beşiktaş ekibine konuk olan MKE Ankaragücü ekibi, müsabakadan 2-1 skorla mağlup olarak ayrıldı. Sarı lacivertli ekibin Kulüp Başkanı Fatih Mert ise, hakemin kararlarına isyan etti.

Ankaragücü ekibinde Sedat Ağçay’ın pozisyonunda penaltı olduğunu vurgulayan Mert, kararın yanlışlığına yönelik eleştiride bulundu. Oyun sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Kulüp Başkanı, devre arasında hakem camiasından güvendiği kişilere söz konusu pozisyonu sorduğunu ve bunun penaltı olduğunu söylediklerini belirtti. Ankara ekibine çok kolay karar kesildiğini ve söz konusu onlara verilmesi gereken penaltı olduğunda verilmediğini de belirten Mert, çok çabuk bir şekilde kart çıktığına da dikkat çekti. Beşiktaş ile olan mücadelede 5-6 oyuncunun sarı kart gördüğünü, bu durumun geçen hafta için de geçerli olduğunu söyleyen başkan, kaybedilen maçların da çoğunun 10 kişiyken kaybedilmiş olduğunu ekledi.

110 Yıllık Bir Kulüp

Ankaragücü Kulübü’nün resmen bir yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Fatih Mert, herkesi vicdana davet etti ve kulübünün 110 yıllık olduğunu hatırlatarak, bu kadar kolay harcanılmamasını rica etti.