MKE Ankaragücü Ve Çaykur Rizespor Maçında Sakatlanan Sedat Ağçay’ın Durumu

Sedat Ağçay

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelen MKE Ankaragücü sporcusu Sedat Ağçay sakatlandı. Ciddi bir sakatlık geçiren oyuncunun sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı. Ağçay’ın sol elmacık kemiğinde ve yan göz kemiğinde kırık olduğu bilgisi paylaşıldı.

Süper Lig’de 26’ıncı hafta müsabakası için Çaykur Rizespor ile mücadele veren MKE Ankaragücü ekibinin başarılı oyuncularından biri olan Sedat Ağçay, müsabaka sırasında girmiş olduğu kafa topu mücadelesinde sakatlandı. Oyuncunun sol elmacık kemiğinin ve yan göz kemiğinin kırıldığı bilgisi paylaşıldı.

İnternet Sitesi Üzerinden Açıklama Yapıldı

Oyunun 64’üncü dakikasında Ismael Diomende ile girmiş olduğu hava topu mücadelesinde, rakip takımın oyucusundan ciddi bir kafa darbesi alan sarı lacivertli oyuncu, müsabakadan sedye ile saha kenarına alınmıştı. Sonrasında hastaneye kaldırılan sporcunun durumu ile ilgili son bilgi paylaşıldı. Kulübün internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Rize ekibi ile olan mücadelede rakip ekipten Diomende ile kafa topu mücadelesi veren ve kafasına darbe alan kaptan Sedat Ağçay’ın, sol elmacık kemiğinde ve yan göz kemiğinde kırık olduğu bildirildi. Sporcunun tedbir amaçlı dün gece gözlem altında tutulduğu bugün de ameliyat olacağı öğrenildi.