MKE Ankaragücü’nün 2020 – 2021 Sezon Sonu Raporları

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu 19. olarak bitiren takım MKE Ankaragücü oldu. Sezona arka arkaya puan kayıpları yaparak başlayan MKE Ankaragücü, ligin ikinci yarısının başlarında puanlar alarak ortalama bir performans sergiledi. Fakat sezonun son 6 haftasında altığı 6 mağlubiyet sebebiyle Süper Lig’e veda eden 4 takımdan 1’i oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 10 galibiyet, 8 beraberlik ve 22 mağlubiyet alan sarı lacivertli takım, toplamda 38 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak 27 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 2 galibiyet, 5 beraberlik ve 13 mağlubiyet alarak 11 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 46 gol atmayı başaran MKE Ankaragücü, kendi kalesinde 65 gol gördü. Sezon genelinde turuncu lacivertli takımın yaptığı flaş transferler Giuliano, Nacer Chadli, Rafael, Deniz Türüç ve Berkay Özcan ol

muştu. Öte yandan Martin Skrtel, İrfan Can Kahveci, Gael Clichy, Milos Jojic ve Alican Özfesli Medipol Başakşehir’de yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

MKE Ankaragücü Sezon Boyunca Çok Çabaladı

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 19. olarak bitiren teknik direktör Hikmet Karaman yönetimindeki MKE Ankaragücü, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Friedrich, Korcan Çelikay, Mert Topuz, Furkan Bekleviç, Kaan Çinkaya, Sarlija, Kitsiou, Tiago Pinto, Atila Turan, Erdi Dikmen, Atakan Çankaya, Kulusic, Pazdan, Alperen Babacan, Yusuf Göktaş, Anıl Dikmen, Abdullah Çelik, Lobzhanidze, Endri Çekiçi, İbrahim Akdağ, Voca, Alper Potuk, Lukasik, El Hadji, Orkan Çınar, Şahverdi Çetin, Kaan Güneren, Ender Aygören, Mehmet Kurt, Mehmet Akın, Stanojevic, Paintsil, Börven, Emre Güral, Geraldo, Badji, Ambiya Ayyıldız, Berke Gürbüz, Muhammed Karabay ve Sıtkı Ferdi İmdat.

MKE Ankaragücü’nde Değerli İsimler ve Maçlar

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda MKE Ankaragücü’nde en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Joseph Paintsil 11 gol, Torgeir Börven 10 gol, Emre Güral 4 gol, Saba Lobjanidze 3 gol ve Aliou Badji 3 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan sarı lacivertli takımın en çok asist yapan futbolcuları ise 8 asist ile Saba Lobjanidze, 5 asist ile Stelios Kitsiou, 4 asist ile Tiago Pinto, 3 asist ile Emre Güral ve 3 asist ile Alper Potuk oldu.