Mustafa Reşit Akçay’dan Lig Durumuna İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi

Mustafa Reşit Akçay

MKE Ankaragücü ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, koronavirüs sebebiyle ertelenen liglerle ilgili açıklama yaptı. Sonraki sürece dair değerlendirmede bulunan teknik adam, ligin devam etmemesini, bu haliyle sona ermesini ve küme düşmenin de kaldırılması gerektiğini belirtti.

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, lig erteleme gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Takıma pazartesi gününe kadar izin verdiğini söyleyen çalıştırıcı, ülkenin almış olduğu kararların bizi daha iyi durumda gösterdiğine dikkat çekti.

Motivasyon Artık Çok Zor Bir Şey

Bu süreç sonrasında ise oyuncuların fiziki ve psikolojik anlamda ne durumda olacağını bilmediğini belirten Akçay, pandemi ortadan kalkmadığı sürece motivasyonun çok zor olacağını belirtti.

İşin çok zor olduğunu da belirten teknik adam, vücutların insanlara emanet olduğunu hatırlatarak, iyi bakılması gerektiğini de özellikle vurguladı. İnsan hayatından daha değerli bir şey olmadığını da söyleyen teknik hoca, bu süreçte herkesin bir fedakarlık yapması gerektiğini bildirdi. Kulüplerin de ekonomilerinin düzeltilmesi için oyuncuların ve antrenörlerin de fedakarlık yapmaları gerektiğini vurgulayan Akçay, bunu fırsatçılık olarak değerlendirenler de olabilir şeklinde konuştu. Bunun yapılıp yapılmayacağını ise bilmediğini söyleyen teknik adam, antrenörlük yapmasa da olacağını söyledi.