Pendikspor Üç Yerli Teknik Adam ile Görüşüyor

Süper Lig’in yeni takımlarından birisi olan Pendikspor’da işler yolunda gitmiyor. Kırmızı beyazlı takım, bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar çıkmış olduğu sekiz maçta galibiyet alamadı. Dört beraberlik ve dört mağlubiyet elde eden İstanbul temsilcisi, atmış olduğu sekiz gole karşılık olarak kalesinde 17 gol gördü. Dört puan toplayan Pendikspor, güncel tarih itibariyle, yirmi takımlı Süper Lig’in 18’inci sırasında yer alıyor.

Osman Özköylü’nün Görevinden Ayrıldığı Açıklandı

Osman Özköylü, 2021 yılının Ekim ayından bu yana Pendikspor’un başındaydı. Takımının başında bugüne kadar yetmiş maça çıktı. Pendikspor, bu maçların 34’ünden galibiyet ile ayrıldı. 19 beraberlik ve 17 mağlubiyet aldı. Bu süreçte, rakip filelere 108 gol gönderirken kendi kalesinde 77 gol gördü.

Osman Özköylü, takımı Süper Lig’e çıkaran isimdi. Yönetim, 2023 – 2024 sezonunda da yoluna Osman Özköylü ile devam etmeyi tercih etmişti. Fakat, alınan kötü sonuçlar, deneyimli teknik adamın sonunu getirdi. Pendikspor, geçtiğimiz günlerde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak deneyimli teknik adama bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Sergen Yalçın’ın Şartları Soruldu

Futbolseverler, Pendikspor’un yeni teknik direktörünün kim olacağını merak ediyorlar. İstanbul temsilcisi, milli arada teknik direktör sorununu çözmek zorunda! Yönetim, takımın başına yerli bir teknik adamı getirmek istiyor. İsmi Pendikspor ile anılan teknik direktörlerden birisi de Sergen Yalçın! Yakından takip edenlerin bildiği üzere Sergen Yalçın, 2021 yılının Aralık ayından bu yana boşta! Kendisi, bilhassa milli takımda görev yapmak istiyordu. Söz konusu görev için çok uygun olduğunu düşünüyordu. Fakat, Türkiye Futbol Federasyonu, Stefan Kuntz’dan boşalan milli takım teknik direktörlüğü koltuğuna Vincenzo Montella’yı getirmeyi tercih etti. Bu karar, tahmin edebileceğiniz üzere Sergen Yalçın’ı hayal kırıklığına uğrattı. Deneyimli teknik adam, milli takım defterinin kapanmasının ardından kendisine gelen diğer teklifler ile ilgilenmeye başladı.

Pendikspor yönetimi, geçtiğimiz günlerde Sergen Yalçın’ın temsilcileri bir görüşme gerçekleştirdi. Deneyimli teknik adamın şartları hakkında bilgi alındı. Fakat, Sergen Yalçın’ın Pendikspor’a gelme ihtimali bir hayli düşük!

Bülent Korkmaz’ın İsmi Pendikspor ile Anılıyor

İsmi Pendikspor ile anılan bir diğer isim Bülent Korkmaz! 1968 doğumlu teknik adam, son olarak, Çaykur Rizespor’da görev yaptı. Çaykur Rizespor, 2022 – 2023 sezonu sonunda Süper Lig’e çıkmayı başardı. Yönetim, ilginç bir karar alarak yola Bülent Korkmaz ile devam etmedi. Takımın başına İlhan Palut getirildi. Bülent Korkmaz, 8 Haziran 2023 tarihinde bu yana boşta! Takım çalıştırmaya sıcak bakan 55 yaşındaki teknik adam, Pendikspor’un teklifine evet diyebilir.

Aykut Kocaman’ın Gelme İhtimali Bir Hayli Düşük!

Pendikspor’un listesinde olan son isim Aykut Kocaman! Deneyimli teknik adamın Pendikspor’un teklifini kabul etmesi biraz zor gözüküyor. Çünkü, kendisi, takım çalıştırmaya pek sıcak bakmıyor.