PFDK 3 Süper Lig Takımına Ceza Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunda mücadele eden 3 takıma para cezası verdi. Bu takımlar arasında Akdeniz ekiplerinden Adana Demirspor ve Corendon Alanyaspor’un yanı sıra Ankaragücü’nün de olduğu öğrenildi. İşte PFDK’nın çok konuşulan cezalarına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Futbol camiası, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından üç Süper Lig ekibine verilen cezaları konuşuyor. Ceza alan takımlar arasında Corendon Alanyaspor, Adana Demirspor ve MKE Ankaragücü’nün olduğu öğrenildi. Yapılan açıklamalara göre ceza verilmesindeki etmen taraftarların gösterdikleri tutum oldu.

Demirspor ve Alanyaspor’a 56 Bin TL Ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunda mücadele eden Corendon Alanyaspor’a taraftarların sahada sebebiyet verdiği olayları göz önünde bulundurarak 56 bin TL ceza verdiği öğrenildi.

Aynı zamanda Adana Demirspor da PFDK tarafından 56 bin TL ceza aldı, sebep olarak Mavi Şimşek taraftarlarının sahada gösterdiği tavır ve neden olduğu olaylar vardı. Akdeniz ekibi taraftarları Trabzonspor maçında olay çıkarmıştı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) resmi internet sitesinde açıklanan kararlar, olayın ciddiyetini gözler önüne serdi.

Başkent Temsilcisine 40 Bin Ceza!

MKE Ankaragücü de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen cezalardan nasibini aldı. Başkent temsilcisinin taraftarlarının Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunda yapmış oldukları kötü ve çirkin tezahüratlar sebep gösterilerek toplam 40 bin TL para cezası uygun görüldü.

PFDK’nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada 9 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşen Corendon Alanyaspor – MKE Ankaragücü mücadelesinde taraftarların yapmış oldukları kötü ve çirkin tezahüratların deplasman mücadelelerinde 2. kez yapılmış olmasına bağlı olarak 40 bin TL para cezası verildiği yer aldı.

Bunlara ek olarak Misafir Tribün A ve B bloklarında oturan seyircilerin kartları da elektronik bilet sistemi kapsamında bloke edildi. MKE Ankaragücü’nün misafir konumunda oynayacağı bir diğer müsabakada, bu kartların giriş yapması engellendi. Başkent temsilcisi, talimatlara aykırılık sebebi ile de ihtar cezası aldı.