Trabzonspor’da Ayrılıklar Devam Ediyor

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘da bu sezon ki kötü giden performans sonrasında başkan ve teknik heyet değişikliği sonrasında yeni başkan ve teknik heyet ile yola devam ediyorlar.

Karadeniz ekibin de yeni başkan ve Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile gelecek sezon hazırlıklarına başlayan bordo mavili takım kadroda düşünülmeyen isimler ile de yolların ayrılmasına başlandı.

Daha önce Karadeniz ekibin de ayrılan isimlere bir yenisi daha eklenerek gelecek sezon için kadro da yer açma işlemleri devam ediyor.

Bordo mavili takımın devre arasında Gaziantep FK’ dan kiraladığı 29 yasındaki Sırp oyuncu Lazar Markovic, ailevi sorunları olduğu gerekçesiyle sözleşmesi bitmeden takımdan ayrıldı.

Karadeniz ekibi Trabzonspor’da eski teknik adam Abdullah Avcı döneminde, Edin Visca’ ya alternatif olarak Gaziantep FK’dan kiralanan 29 yasındaki oyuncu Lazar Markovic’in sözleşmesi, teknik direktör Nenad Bjelica’nın oyuncuyu yeni sezon kadrosunda düşünmemesi nedeniyle uzatılmadı. Hırvat teknik adamın bu sezon ki kadro da yer alan birçok isim ile de yollarını ayırma kararı alacağı görünüyor. Tecrübeli teknik adam takıma neşteri vurarak gelecek sezon daha güçlü bir oyuncu grubu ile ve hedefi olan bir takım inşa ederek şampiyonluğun da en güçlü adaylarından birisi olmak istiyor.

LAZAR MARKOVİC BU SEZON BORDO MAVİLİ FORMA İLE NE YAPTI?

Bordo mavili takım da kadro yapılanmasında gelecek sezon kendisine yer bulamayan isimlerden birisi de Sırp oyuncu Lazar Markpvic oldu.

Trabzonspor’da eski teknik adam Abdullah Avcı döneminde, sağ kanatta Edin Visca’ ya alternatif olarak Gaziantep FK’dan kiralanan 29 yasındaki oyuncu Lazar Markovic’in sözleşmesi, teknik direktör Nenad Bjelica’nın oyuncuyu yeni sezon kadrosunda düşünmemesi nedeniyle uzatılmadı. Sözleşmesinin de bitmesini beklemeyen 29 yasındaki oyuncu Lazar Markovic ailevi sorunları olduğu gerekçesiyle sözleşmesi bitmeden takımdan ayrıldı.

Bu sezon devre arasında kiralık olarak kadroya katılan isimlerden birisi olan 29 yasındaki oyuncu Lazar Markovic bu sezon bordo mavili formayı giymek te zorlandı.

Bordo mavili takım ile bu sezün süper lig de 8 karşılaşmada süre alan Lazar Markovic bu karşılaşmaların 4’ ün de ilk 11 de sahada yer aldı. 8 karşılaşmada 1 gol katkısı veren tecrübeli isim Türkiye Kupasında ise 1 karşılaşmada süre alırken gol asist katkısı sağlayamadı.

GAZİANTEP FK‘YA GERİ DÖNECEK

29 yasındaki oyuncu Lazar Markovic’in takımı Gaziantep FK ile 2024 yılına kadar sözleşmesi devam etmesi nedeni ile 1 yıl daha Antep ekibin de formasını giymeye devam edecek.

Takımdan ayrılması da konuşulan Lazar Markovic’in Ülkesind Sırbistan ‘ a da dönmesi söz konusu.

Gaziantep ‘ de ki belirsizlikler nedeni ile kariyerine yeniden yön vermek isteyen tecrübeli isim süper lig de başka bir takım forması giyerken de göre biliriz.