Tribündeki İstifa Seslerine Mustafa Reşit Akçay’dan Yanıt Geldi

Mustafa Reşit Akçay

MKE Ankaragücü ve Demir Grup Sivasspor müsabakasının ardından istifası istenen Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay açıklama yaptı. Taraftarların onu istifaya davet ettiğini ve ondan memnun olmayabileceklerini belirten hoca, “Benim muhatabım yönetim kuruludur” ifadelerinde bulundu.

Süper Lig’in 24’üncü haftasında gerçekleşen MKE Ankaragücü ve Demir Grup Sivasspor müsabakasında konuk etmiş olduğu Sivas ekibine 3-0 skorla mağlup olan başkent ekibinin Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay için istifa davetleri taraftardan geldi. Konuya ilişkin açıklama yapan çalıştırıcı, “Taraftarlar beni istifaya davet etti, benden memnun olmayabilirler. Benim muhatabım yönetim kuruludur” diyerek cevap verdi.

“Yönetimle bir araya gelir gereği neyse yaparız”

Maç sırasında yenilgi ile büyük bir üzüntü yaşayan Ankaragücü taraftarı, tribünlerde istifa sesleri ile büyük bir yankı uyandırmıştı. Ekibin çalıştırıcısına istifa davetinde bulunan taraftarlara ise yanıt Akçay’dan geldi. Muhatabının yönetim kurulu olduğunu belirten teknik adam, “Yönetimle bir araya gelir gereği neyse yaparız” şeklinde konuştu.

Daha 27 Ocak’ta göreve başlamış olan teknik hoca, 5 maç içerisinde 2 kez galibiyet 1 kez de beraberlik aldı.