UEFA Avrupa Ligi Play- Off Maçları

UEFA Avrupa Ligi Play- Off karşılaşmalarından Midtjylland- Sporting Lizbon maçını inceleyeceğiz.

Midtjylland- Sporting Lizbon

Midtjylland’ın ev sahipliği yaptığı Sporting Lizbon karşılaşmasının ikincisi 23 Şubat Perşembe günü gerçekleşti. Sporting Lizbon’un ev sahipliği yaptığı ilk karşılaşma da 1- 1 beraberlikle sonuçlanan maçın, ikinci karşılaşmasında Midtjylland’ın ev sahipliğinde gerçekleşmiş ve ev sahibi 4- 0 mağlup olmuştur. Böylelikle son karşılaşmada 4 gol atan Sporting Lizbon bir önceki karşılaşmada da 1 gol atmış ve toplamda 5 gol ile mücadelenin galibi olmuştur.

Sporting Lizbon- Midtjylland Play- off maçlarından 16 Şubat Perşembe günü ilki olan karşılaşmada ilk yarı 0- 0 beraberlikle bitmişti. İkinci yarıda oyuncu değişiklikleri yapıldıktan sonra 63. dakikada Midtjylland’ın 5 numaralı orta saha oyuncusu olan Emiliano Martinez sarı kart aldı. 77. dakikada 10 numaralı Midtjylland’ın orta saha oyuncusu Emam Ashour’un golü ile 1- 0 öne geçmişti. 83. dakikada Midtjylland’ın 11 numaralı forveti Gustav Isaksen sarı kart aldı. Yine Midtjylland’ın 37 numaralı orta saha oyuncusu Armin Gigovic 86. dakikada sarı kart aldı. 88. dakikada ise Sporting Lizbon’un 4 numaralı defans oyuncusu Sebastian Coates sarı kart aldı. 90+3’te yine Sporting Lizbon’un 32 numaralı orta saha oyuncusu olan Mateo Tanlongo sarı kart aldı. 90+4’te ise Sporting Lizbon’dan bir gol geldi ve eşitliği sağladı. 90+4’te gelen gol ise 88. dakikada sarı kart alan 4 numaralı defans oyuncusu Sebastian Coates’ten geldi. 90+5’te hakem düdüğü çaldı ve karşılaşma 1- 1 beraberlikle sonuçlandı.

Midtjylland- Sporting Lizbon Play- off maçlarından 23 Şubat Perşembe günü ikincisi olan karşılaşmada 21. dakikada Sporting Lizbon’un 4 numaralı defansı Sebastian Coates’in golü ile 1- 0 öne geçti. 33. dakikada Sporting Lizbon’un 47 numaralı orta saha oyuncusu Ricardo Esgaio sarı kart aldı. 36. dakikada da Midtjylland’ın 29 numaralı defansı Paulinho sarı kart aldı. Ardından 38. dakikada yine Midtjylland’ın 29 numaralı defansı Paulinho ikinci sarısını alarak kırmızıya dönen kartı ile birlikte oyundan çıktı ve Midtjylland, 38. dakikadan itibaren 10 kişi mücadeleye devam etti. 50. dakikada Sporting Lizbon’un 28 numaralı orta saha oyuncusu Pedro Gonçalves’in golü ile karşılaşmadaki 2. golü atılmıştır.

74. dakikada Midtjylland’un 10 numaralı orta saha oyuncusu olan Emam Ashour sarı kart aldı. Aynı dakikada Sporting Lizbon’dan da 15 numaralı orta saha oyuncusu Manuel Ugarte sarı kart aldı. 77. dakikada Sporting Lizbon 3. golünü de 28 numaralı orta saha oyuncusu Pedro Gonçalves ile birlikte atmış oldu. Böylelikle Pedro Gonçalves bu karşılaşmada iki gole adını yazdırdı. Karşılaşmanın 4. golü ve son golü olan gol ise 85. dakikada Midtjylland’ın 4 numaralı defans oyuncusu olan Stefan Gartenmann’ın kendi kalesine gol atmasıyla birlikte skor Sporting Lizbon’un hanesine yazıldı. 90. dakikada Midtjylland’ın 37 numarası Armin Gigovic sarı kart aldı. 90+2’de hakem düdüğü çaldı ve karşılaşma 4- 0 Sporting Lizbon’un galibiyeti ile sonuçlandı.

Sporting Lizbon’un Başarısı

İki karşılaşmaya toplamda bakıldığında Sporting Lizbon 5 gol atarken Midtjylland 1 gol atmıştır. İki mücadelenin toplam sonucu 5- 1 olmuş ve Sporting Lizbon galibiyet kazanan takım olmuştur.