UEFA Liglerin Geleceğine İlişkin Bu Hafta 2 Toplantı Yapacak

UEFA

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Tedbir gereği sporcuların takım halinde antrenmanları da yapılmıyor. Bu süreçte evlerinde imkanlar dahilinde formlarını koruyarak antrenman yapan oyuncular ise merakla maçların ne zaman başlayacağını merak ediyor.

Hem küresel salgının hem de ekonomik krizin etkisiyle, bu dönemde spor kulüpleri de süreçten son derece olumsuz etkilendi. Koronavirüs sebebiyle liglere verilen süresiz araya ilişkin ise net olarak bir tarih henüz belirlenmedi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, maçların en erken Haziran ayının başlangıcında yapılacağı belirtilmişti. Fakat bu açıklama da, ne spor kulüplerinin ne de sporcuların belirsizliğine yanıt olmadı.

Net olarak tarih bekleseler de bir yandan da Haziran başına hazırlık yapmaya ise başlayan takımların kendilerine göre bir takvimleri oluştu.

Hem Bugün Hem Perşembe

Bu hafta ise maçların geleceğine ilişkin son derece öneme sahip olan iki toplantı yapılacak. UEFA hem bugün hem de Perşembe günü, liglerin geleceğine ilişkin toplanacak.

Telekonferans yöntemi ile yapılacak toplantıya, UEFA ilk olarak 55 ülkedeki genel sekreter ile bir araya gelmiş olacak. Liglerin başlangıç tarihine ilişkin belirlenme durumuna dair de fikir alışverişi yapılacak. Perşembe günü ise UEFA İcra Komitesi toplanarak, yerel liglerin ve Avrupa kupalarının durumunu konuşacak.