Volkan Demirel’den Sert Hamle

Volkan Demirel’den sert bir hamle geldi. Süper Lig ekiplerinden biri de Atakaş Hatayspor ve takımın popüler teknik adamı ise Volkan Demirel. Volkan Demirel, Serkan Özbalta’dan sonra göreve başlamıştı. Volkan Demirel yeni takımı için birçok plan yapmış, yeniliklere imza atmış, takımını adeta yenilemişti. Volkan Demirel fırtınası adeta takım içerisinde esmişti.

Volkan Demirel, fırtına gibi esti ve yeni başlangıçlarla takımını yükseltti. 40 yaşında olan teknik adamın çalıştırdığı herkes bir ilke de şahitlik etti. Volkan Demirel’in öğrencileri bu sezon içerisinde Spor Toto Süper Lig içinde bir ilki de yaşadılar ve bu anlara bizzat tanıklık ettiler.

Hatayspor’da Son Gelişmeler

Volkan Demirel, Hatayspor’a gelmeden önce Serkan Özbalta görevde vardı. Özbalta Hatayspor ile yollarını ayırmıştı. Volkan Demirel ise ardından hemen göreve geldi ve takımda fırtına gibi esti. Görevine çok hızlı başlayan ve yenilikleri ile adeta takımını zirveye doğru adım attıran Volkan Demirel, ekibindeki herkes için çok ciddi ve disiplinli bir biçimde çalışıyor.

Spor Toto Süper Lig 9. haftasında Hatayspor Alanyaspor’u ağırladı. 40 yaşındaki teknik adam Demirel’in bu ev sahipliği sırasındaki öğrencilerinin etkili performansları çok dikkat çekmiş, beğenilmişti. Atakaş Hatayspor, Özbalta yönetimindeyken bu sezonda güzel bir etkili performans sergileyememişti. İlk 6 haftada Spor Toto Süper Lig içinde Hatayspor sadece 1 puan alabilmişti.

Volkan Demirel’in Hatayspor Başarısı

Volkan Demirel’in Hatayspor başarısı, takımdaki öğrencilerini iyi yetiştirmesi son derece dikkat çekiyor. Hatayspor, Süper Lig içinde Trabzonspor takımına mağlup olmuştu. Kasımpaşa, Gaziantep FK, Konyaspor, Kayserispor takımlarına da ayrıca mağlup olmuştu. Bu süreçte kötü ve olumsuz bir tablo görülmüş, etkili performans sağlanamamıştı.

Serkan Özbalta bu sezonda fileleri 2 defa havalandırmıştı, ancak gene de yaşanan durum kötüydü. Bu olumsuz sonuç ve puanlar sonrasında Hatayspor, Özbalta ile yollarını ayırmak durumunda kalmıştı. Teknik Direktör Serkan Özbalta ile yollarını ayıran Hatayspor, sonrasında Volkan Demirel ile anlaşmıştı. Volkan Demirel’in Hatayspor’daki başarısı da herkes tarafından belirgin bir biçimde görülmeye başlanmıştı. Hatayspor başarısı ve yenilenmesi de Demirel sayesinde sağlanabilmişti.