2021 Ankaragücü İçin Nasıl Geçti

Başkent Ankara’nın ve Türk futbolunun en önemli temsilcilerinden Ankaragücü, 2021 yılı içerisinde hem dibi hem de zirveyi gördü. 3 sezon boyunca aralıksız olarak mücadele ettiği Süper Lig’e 2020/2021 sezonunda çok dramatik bir şekilde veda eden Ankaragücü, TFF 1.Lig’de ise oldukça iyi bir performans göstererek zirveye yaklaştı.

Ankara temsilcisi, 2021 senesinde oynadığı son maçlarda ise iyi iş çıkardı ve ilk devreyi lider Ümraniyespor’un 3 puan gerisinde kapattı.

1 Sene 2 Farklı Lig

2020/2021 sezonuna Süper Lig’de başlayan Ankaragücü için işler ilk başta hiç iyi gitmedi. Başkent temsilcisi aldığı kötü sonuçlar nedeniyle küme düşme hattına gerilerken, takımın başındaki teknik direktörlerin sıkça değiştirilmesi oyun ve oyuncular adına belirli bir istikrarın sağlanmasını engelledi ve Ankaragücü iyice dibe vurdu. Böyle bir dönemde takımın başına geçmişte çok kez daha Ankaragücü’nü idare eden Hikmet Karaman geldi. Hikmet Hoca ile birlikte iyi bir oyun sahaya koyan ve oldukça ilginç sonuçlara imza atan Ankaragücü, son sıradan 14’üncü sıraya kadar yükseldi ancak sonraki maçlarda aldığı kötü sonuçlarla birlikte küme düşmekten kurtulamadı.

2021/2022 Sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele etmeye başlayan ve ait hissettiği Süper Lig’e tekrar yükselebilmek adına Mustafa Dalcı ile tekrar anlaşmaya varan Ankaragücü için bu sezon işler oldukça yolunda gidiyor. 18 resmi maçta toplanan 36 puanla birlikte lider Ümraniyespor’un bir sıra arkasında tamamlanan ilk devrenin yanı sıra oynanan oyun ve alınan sonuçlar da taraftarı memnun ediyor. Ankaragücü, artık ilk yarıdaki performansını ikinci yarıda daha da fazla yükselterek Süper Lig’e dönmek peşinde.

2021’in En Dramatik Hikâyesi: Süper Lig’deki Son 6 Maç

Hikmet Karaman ile birlikte bahsi geçen yükselişe imza atan Ankaragücü için hem kulübün tarihinde hem de Hikmet Karaman’ın kişisel kariyerinde büyük bir sızı yaratacak dramatik bir hikâye yaşandı. Hikmet Hoca’nın gelişiyle birlikte oyununda çok ciddi yükselme gösteren ve 10 maçta 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak oldukça iyi bir seri yakalayan Ankaragücü, ligin son 6 maçının tamamında sahadan mağlup ayrıldı.

Bu maçların sadece 1’sinden galibiyetle ayrılabilmiş olsa kümede kalmayı garantileyecek olan Ankaragücü’nün yaşadığı bu 6 maçlık mağlubiyet serisi takımın Süper Lig’e veda etmesine neden olurken, Hikmet Karaman da yaptığı açıklamalarda bu serinin kariyerinin en kötü ve dramatik durumlarından birisi olduğunu ifade etti. Bu seriden önceki maçlarda olduğu gibi bu seride de iyi performanslar göstermeyi başaran ve çok fazla gol kaçıran Ankaragücü’nün girdiği pozisyonları rüyasında dahi gördüğünü ifade eden Hikmet Karaman, artık Kayserispor’un başarısı için kafa patlatıyor. Ankaragücü’nün aşina olduğu bir başka hoca olan Mustafa Dalcı, Hikmet Karaman’dan geri devraldığı görevinde ise şu ana kadar oldukça başarılı bir iş çıkardı ve Ankaragücü’nü zirvenin en büyük 3 adayından biri yaptı.