Ahmet Ağaoğlu İstifa Ederek Seçime Gidiyor

Bordo mavili ekip Trabzonspor ‘ da başkan Ahmet Ağaoğlu 2018 yılından beri sürdürdüğü başkanlık görevinde istifa ederek kulübü yeniden seçime götürme kararı aldı.

Karadeniz ekibine geldiği günden bu yana büyük katkı sağlayan başkan Ahmet Ağaoğlu camia da esen olumsuz havalar nedeni ile olağanüstü kongreyi kaçınılmaz kılarken seçim kararı da peşinden gelmiş oldu.

Süper lig’in son şampiyonu olarak başladıkları yeni sezonda Avrupa ve Süper lig ‘ de şampiyonluk uzak kalınınca başkan Ahmet Ağaoğlu seçime gitme kararı alarak bordo mavili kulübün önünü açtı.

Trabzonspor Seçime Gidiyor

Süper lig’ in son şampiyonu bordo mavili takım Trabzonspor başkan Ahmet Ağaoğlu ‘nun almış olduğu karar sonrasında görevinden istifa ederek yeniden seçim yapılması kararı alındı.

Karadeniz ekibi ile başkan Ahmet Ağaoğlu 2018 yılından beri Trabzonspor’da başkanlık koltuğunda ki görevinden ayrıldı.

Bordo mavili takım ile 38 yıl aradan sonra gelen şampiyonluk ile taraftarlarını büyük sevinç yaşatan başkan Ahmet Ağaoğlu olağanüstü Seçimli Genel Kurul’ a gitme kararı alarak görevinden istifa ederek ayrıldı.

Başkan Ahmet Ağaoğlu ‘nun seçime gitme sebepleri arasında bordo mavili takımın bu sezonki kötü gidişatı ve mali açıdan takımın zor durumda olmaya çok yakın olduğu diye biliriz.

Geçen sezonu uzun yıllar sonra şampiyon olarak tamamlayan bordo mavili takım Trabzonspor ‘da bu sezon ki futbol şubat ayında takımı zirveden kopardı.

Süper lig de ki zirveden koptukları gibi Avrupa ligine de veda eden bordo mavili takım da tek ellerinde kalan Türkiye Kupası oldu.

Sezona inişli çıkışlı bir giriş yapan Karadeniz ekibinde teknik heyette de bir ayrılık söz konusu oldu. Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yol ayrımına dahi gelen bordo mavili takım da yönetim ve başkan Ahmet Ağaoğlu teknik adam Abdullah Avcıya sahip çıkarak yola devam kararı almışlardı.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile yeniden devam kararı alsalar da takımın sahaya yansıttıkları oyun ile tamamen dağılmış bir sezon oldu. Bu sezonu öylesine oynayan bordo mavili takımın oyuncuları tamamen lig den kopmuş durumda.

Futbolcuların bu sezon ki maliyetlerinin de artması sonucunda ödemelerin de gecikmesi sonucunda başkan Ahmet Ağaoğlu nun seçime gitmesi artık mecbur olmuştu.

Alınan seçim kararı sonrasında bordo mavili takım da 25-26 Mart tarihlerinde çoğunluğa bakılmaksızın Hayri Gür Spor Salonu’nda olağanüstü kongre gerçekleşecek. 9 bin 280 üyenin oy kullanma hakkı bulunurken mevcut yönetimde asbaşkanlık görevini yürüten Ertuğrul Doğan’ın kongrede başkan adayı olması bekleniyor.

Ahmet Ağaoğlu Dönemi Nasıl Geçti?

Trabzonspor ‘ da Ahmet Ağaoğlu dönemi 5 yıllık görev süresi boyunca bordo mavili takım ile 1 Süper Lig şampiyonluğu, 1 Ziraat Türkiye Kupası ve 2 Süper Kupa kazandılar.