Ankaragücü Antalya’da Kamp Yapacak

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e hiç ara vermeden geri dönmek isteyen Ankaragücü, bu hedefi doğrultusunda büyük bir aşama kaydetmiş durumda. Sarı Lacivertliler, TFF 1.Lig’deki ilk devreyi lider Ümraniyespor’un 3 puan gerisinde kapattıktan sonra ikinci devrede oynadığı maçlarda vites yükseltti ve hem Ümraniyespor ile arasındaki puan farkını kapattı hem de bir sıra gerisindeki Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile arasındaki puan farkını 7’ye çıkarttı. Bu başarılı performansı devam ettirmek isteyen Başkent temsilcisi, lige verilen 15 günlük arada daha iyi hazırlanabilmek adına Antalya’ya doğru yola çıktı.

Ankaragücü’nün Yükselişi

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e hiç ara vermeden geri dönebilmek adına işi sıkı tutan ve TFF 1.Lig’te zirve mücadelesi veren Ankaragücü’nde kazanılan son 5 maçla birlikte lider Ümraniyespor ile arada bulunan 3 puanlık farkın kapatılmış olması moralleri yerine getirdi.

Sahada çok iyi performanslar sergilemese de bir şekilde galip gelmeyi başaran Başkent temsilcisi, 22’inci haftada kendi sahasında Denizlispor’u da mağlup ederek araya moralli bir giriş yapmayı başarmıştı. 15 günlük aranın başlangıcında birkaç gün izin yaptıktan sonra çalışmalara başlayacak olan Ankaragücü, takımın performansını daha da fazla yükseltebilmek adına Antalya’da kamp yapacak takımlar arasına adını yazdırdı.

26 Ocak gününden 2 Şubat’a kadar Antalya’da kamp yapacak olan Ankaragücü, bu süreçte hem takımın fizik seviyesini yukarıya çekmek hem de ligin ikinci yarısında oynanan 3 maçta yaşanan problemler üzerine çalışarak aradan sonra çok daha kuvvetli bir oyun oynamak hedefinde.

Sarı Lacivertliler, aradan döndükten sonra bir diğer Ankara temsilcisi Gençlerbirliği’nin konuğu olacak.

PFDK’ya Sevk

Ligin geri kalanında olabilecek en az seviyede hata yapmak ve Süper Lig’e geri dönmek adına kolları sıvayan Ankaragücü’nün, 22’inci haftada oynanan Denizlispor maçında yaşanan olaylar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildiği açıklandı.

Başkent temsilcisinin 22 Ocak 2022 tarihinde Ankara’da oynanan maçta “Saha Olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52’inci maddesi uyarınca PFDK’ya sevk edilmesine karar verildiği ifade edildi.

52’inci madde takımlardan veya kulüplerden daha ziyade taraftarların neden olduğu olayların cezalandırılmasını kapsayan bir madde ve bu madde uyarınca kulüplere para cezası, saha kapatma veya seyircisiz oynama cezalarından birisi veya hepsi birden verilebiliyor.

Aynı zamanda olaylara neden olan taraftarların elektronik kart sistemlerine getirilen engellerle birlikte olayların tekrarının engellenmesini hedefleyen maddede, olayların ağırlığına göre verilen cezalar neticesinde taraftarın bir sonraki maça veya daha uzun süreli olarak maçlara girmesi engelleniyor.

Kupa maçlarında alınan cezaların kupa maçlarında, lig maçlarında alınan cezaların lig maçlarında infaz  edilmesine karar verilen madde neticesinde Ankaragücü’ne para cezası kesilmesi beklenirken, olayların sık sık tekrarlanması durumunda bu cezanın daha da arttırılması ve ağırlaştırılması mümkün olabiliyor.