Ankaragücü İkinci Hazırlık Maçını Yaptı

2021/2022 sezonunun PTT 1’inci Lig’de averajla lider tamamlayan takımı MKE Ankaragücü, Süper Lig’den sadece 1 sezon uzak kalmış oldu. Toplamda 70 puan kazanmış olan Başkent temsilcisi ligi 1’nci olarak bitirdi ve Süper Lig takımları arasında bulunacağını ilan etmiş oldu.

Süper Lig için hazırlıklarını da nerdeyse çoğu Süper Lig ekibinden daha sıkı yürütmüş olan Ankaragücü, teknik direktör Mustafa Dalcı nezaketinde kamp programını sürdürürken bugünlerde hazırlık müsabakalarıyla gündeme geliyor.

Son olarak PTT 1’inci Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor ile Erciyes’te karşı karşıya gelen sarı lacivertliler, Zahid, Tasos, Ariyibi, Ali Sowe, Marlon, Diack, Pedrinho, Oğuz, Sinan, Abdullah ve Bahadır Han ilk 11’i ile birlikte teknik direktör Mustafa Dalcı önderliğinde sahaya çıktı. Karşılaşmada 40’ıncı dakikada Ali Sowe, 64’üncü dakikada Federico Macheda ve son olarak Eren Derdiyok’un 89’uncu dakikada attığı goller ile müsabaka 3-0 sonuçlanmış oldu.

Ankaragücü 3- Yeni Malatyaspor 0

Sarı lacivertlilerin gelecek sezona hazırlık kampı kapsamında bulunduğu Erciyes’te, kampın son günlerinde 20 Temmuz’da Yeni Malatyaspor ile hazırlık maçı düzenlendi. Müsabakadan Başkent temsilcisi 3-0’lık sonuç ile galip olarak ayrıldı.

Birçok Süper Lig ve PTT 1’inci Lig takımının kamp çalışmalarını devam ettirdiği Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde 20 Temmuz’da Ankaragücü ve Malatyaspor karşı karşıya geldi. Karşılaşmada hakem olarak Bahadır Bulut, Burak Bulut ve Burak Daloğlu görev aldı.

Akşam 19’da PTT 1’inci Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor ile Erciyes’te karşı karşıya gelen sarı lacivertliler, Zahid, Tasos, Ariyibi, Ali Sowe, Marlon, Diack, Pedrinho, Oğuz, Sinan, Abdullah ve Bahadır Han ilk 11’i ile birlikte teknik direktör Mustafa Dalcı önderliğinde sahaya çıktı. Karşılaşmada 40’ıncı dakikada Ali Sowe, 64’üncü dakikada Federico Macheda ve son olarak Eren Derdiyok’un 89’uncu dakikada attığı goller ile müsabaka 3-0 sonuçlanmış oldu.

Yeni Malatyaspor’da ise teknik direktör Cihat Arslan yönetiminde takım Oytun, Hüseyin, Berat, Burak, Erşan, Ogün, Atakan, Ebes, Aly Male, Ferhat ve Arda ilk 11’i ile sahada bulundu.

İlk yarısı Ali Sowe’nin golü ile 1-0 biten karşılaşma, 64’üncü ve 89’uncu dakikada atılan goller ile birlikte 3-0 olarak son buldu.

Gelecek sezona hazırlık kapsamında sarı lacivertlilerin kamp programını sürdürdüğü Erciyes Cup’da ilk maçını Kayserispor ile karşılaşmıştı. Bu hazırlık maçında beraberlik sonucu alan Başkent ekibi, ikinci hazırlık maçında ise galibiyet elde etmiş oldu.

ankaragücü

3 Gol 3 İsim

14 Temmuz’da Ankara ekibinin yanına gelmiş olan ve 1 yıl boyunca kiralık olarak takımda görev yapacak olan 28 yaşındaki Gambiyalı forvet oyuncusu Ali Sowe müsabakanın ilk golünü attı.

Yine takımın kadrosuna yeni dahil edilen futbolcu Federico Macheda, Ankaragücü ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. 30 yaşındaki forvet oyuncusu karşılaşmanın ikinci golünü atan isim oldu. Bu şekilde de müsabakanın ilk iki golünü takımın yeni üyeleri atmış oldu.

Üçüncü golü ise 2021/2022 sezonun başından itibaren takımda bulunan 34 yaşındaki santrafor Eren Derdiyok, gelecek sezonda ilk 11’de yer alacak mı henüz bilinmiyor.