Ankaragücü, Kayserispor Karşılaşması Öncesinde Galibiyeti Unutmuş Vaziyette

Sezon başında sağlam yapılanmalar ve transferler ile yola çıkmış olan Ankaragücü, günün sonunda gelinen noktada galibiyeti kelimenin tam anlamı ile unutmuş vaziyette.

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 19. Hafta karşılaşmalarında deplasmanda ligin son sırada olan takımı Kayserispor ile karşılaşacak olan Ankaragücü, ligde oynadığı son 12 maçta tek bir galibiyet dahi alamaması sebebiyle maçta pek de favori gözükmüyor ancak Ankaragücü yönetiminin takımın başına geçirdiği tecrübeli koç Aykan Atik ve ekibi ile Ankaragücü, ligin son sırasında bulunan rakibine karşı bir sürprize imza atabilir.

Son 12 Maçta Tek 1 Galibiyet Yok

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nda geride kalan 19 haftanın son 12 haftasında tek bir galibiyet dahi alamayan Ankaragücü, hatırlanacağı üzere ligde aldığı son galibiyeti Ankara derbisinde 2-1 gibi kritik bir skor ile geçtiği Gençlerbirliği karşılaşmasından almıştı. O maçtan bu yana tek 1 galibiyete dahi imza atamamış olan Ankaragücü’nde skorun sorumlusu olarak gözüken Mustafa Kaplan ile yollar ayrılmış ve takımın başına, takımı geçmişte de çalıştırmış olan Aykan Atik getirilmişti.

Ayhan Atik ile Yeniden Hedef Belirlendi

Özüne bakıldığında üst sıralar ile arasında yalnızca 6 ila 9 puan gibi eritilmesi oldukça kolay bir puan bulunan Ankaragücü’nde takımın başına yeniden geçirilen Aykan Atik’in hedefi de bu, geçilmesi oldukça kolay olan engeli geçmek. Hatırlanacağı üzere Aykan Atik ve ekibi yaz başında düzenlenmiş olan kampta da takımın başındaydı ve ayrıca Süper Lig’te de ilk 3 maçı başarı ile yönetti.

Takım başında olduğu 3 maçta aldığı 1 galibiyet ve 2 beraberlik ile aslında geçmişe bakıldığında oldukça iyi bir başlangıç yapmış olan Aykan Atik’ten beklenen ise bu performansın daha da üstüne çıkması.

Transfer Tahtası Açılabilirse İşler Değişecek

Her ne kadar içinde bulunulan problemli durumdan kurtulmak için takımın başına Aykan Atik getirilmiş olsa da yönetim, transfer yasağı sorununu aşmayı başarabilirse takımın başına Sergen Yalçın ve Rıza Çalımbay gibi sezona damga vurmuş hocalardan birini getirmeyi planlıyor.