Ankaragücü Kulübü İçin Kritik Süreç Başladı

Ankaragücü

Süper Lig’de son basamakta yer alan MKE Ankaragücü ekibi, lige tutunmak için kritik bir sürece girdi. Alacağı puanın büyük bir öneme sahip olduğu dönemde, yaşanan Galatasaray galibiyeti ile filizlenen sarı lacivertliler için ise çok farklı olasılıklar söz konusu.

Süper Lig’de son basamakta yer alan MKE Ankaragücü ekibi, lige tutunmak için büyük bir çaba içerisine girdi. 29 puanla son basamakta yer alan sarı lacivertli kulüp, kendi alacağı maçların yanı sıra rakiplerinin alacağı puanlarla da yakından ilgileniyor.

Son 2 haftaya girilen süreçte kritik 180 dakika içerisine giren MKE Ankaragücü ekibinin, Süper Lig’den düşmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat bu durum, sarı lacivertlilerin Galatasaray’ı mağlup etmesine kadar sürdü.

4 Puan Avantajı Var

Öte yandan lider Medipol Başakşehir ekibinin Konyaspor’a 4-3 skorla karşı mağlup olması da bu durumu etkiledi.

Trabzonspor ekibinin de aynı dönemde Yukatel Denizlispor’a 2-1 yenilmesi, son iki haftanın kritik sürecini başlattı.

Son 2 haftalık döneme 4 puan avantajı ile başlayan Ankaragücü, ince hesapların dönemine de girmiş oldu. Toplam 29 puanla son basamakta yer alan başkent temsilcisi, ligde tutunmak için ise çalışmalarına devam ediyor.

Antalyaspor ekibi ile kozlarını paylaşmaya hazırlanan sarı lacivertliler, ligde tutunmak için bu mücadeleden de galibiyetle ayrılmak zorunda.

Güncel Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir