Ankaragücü’nde Hedef Süper Lig

Geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e geri dönebilmek hedefiyle çıktığı yolda çok ciddi mesafe kat eden Ankaragücü, ligin ikinci yarısında fırtına gibi esti. Sarı Lacivertli ekip ligin ikinci yarısında oynadığı 3 maçın tamamında sahadan galip ayrılan taraf oldu ve Ümraniyespor ile arasındaki puan farkını da kapatmayı başardı. Lige verilen 15 günlük arada hazırlıklarını Antalya kampında sürdüren Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, Gençlerbirliği maçıyla birlikte tekrar başlayacak lige ve hazırlık sürecine dair değerlendirmelerde bulundu.

Yüksek Hedefler

Genel olarak başarılı bir performans sergiliyor olsa da Ankaragücü taraftarı tarafından çok sert eleştirilere maruz kalan Teknik Direktör Mustafa Dalcı, hedefi zirve olarak belirlediklerini dile getirdi.

Doğan Haber Ajans’ı muhabirinin sorularını cevaplayan Ankaragücü Teknik Direktörü, kişisel hedefinin de Süper Lig’de kalıcı olabilmek olduğunu aktardı. Türkiye’de bu işin zirvesinin Süper Lig olduğunu hatırlatan teknik adam, zirve neresiyse kendisinin de orayı hedefleyeceğini dile getirdi.

Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında oynanacak TFF 1.Lig’in 23’üncü hafta maçına dair de önemli ifadelerde bulunan Dalcı, bu rekabetin anlamlı bir rekabet olduğunu aktardı. Oyuncularıyla yaptığı her konuşmada sırası geldiğinde her takımla karşılaşacaklarını belirttiğini dile getiren Dalcı, bu haftaki sıranın da Gençlerbirliği’ne geldiğini sözlerine ekledi.

Transfer tahtasının açılması durumunda bir forvet almak istediklerini yineleyen başarılı teknik adam, yönetimin çalışmalarına devam ettiğinin altını çizdi. Nadir Çiftçi’nin ayrılığı nedeniyle bir forvete ihtiyaç duyabileceklerini dile getiren Dalcı, transfer gerçekleşmezse de problem yaşamayacaklarına inandığını belirtti.

Tek hedeflerinin takımı Süper Lig’e çıkarabilmek olduğunun altını çizen Ankaragücü Teknik Direktörü, kadro planlamasını da bu hedefe yönelik olarak yaptıklarını hatırlattı.

Kamp Süreci

Hatırlanacağı üzere lige verilen 15 günlük arada birçok takım gibi Ankaragücü de Antalya’da kamp yapmıştı. Geçen kamp süreciyle alakalı olarak da değerlendirmeler yapan Mustafa Dalcı, atmosferi değiştirmenin kendilerine iyi geldiğini ifade etti.

Lige verilen arada Gençlerbirliği maçına çok daha iyi ve ciddi bir şekilde hazırlanabilmek adına Antalya’da olmanın kendileri adına değerli olduğunu belirten Dalcı, iyi bir kamp yaptıklarını düşündüğünden bahsetti.

Geçen hafta yaptıkları antrenmanları vurgulayan ve öne çıkaran Ankaragücü Teknik Direktörü, genellikle çift antrenman ve kuvvet antrenmanları yaptıklarını açıkladı.

Sezon başında Ankaragücü ile yollarını tekrar birleştiren Mustafa Dalcı, başarılı sonuçlar alabilmesine rağmen her zaman çok sert eleştiriler aldı. Hatırlanacağı üzere taraftarlar tarafından çok sert eleştiriler alan Mustafa Dalcı ile alakalı yönetim de açıklamalar yapmıştı.

Bu açıklamalarda her ne olursa olsun Ankaragücü’nün desteklenmesi  gerektiğini vurgulayan Ankaragücü Yönetimi, teknik direktörünün arkasında durmuştu.

Mustafa Dalcı sezon sonunda Süper Lig’e takımı çıkarabilmesi durumunda biraz daha göze girecektir ancak takımın Süper Lig’deki Teknik Direktör anlamındaki ilk alternatifi yine Mustafa Dalcı olmayabilir gibi görünüyor.