Ankaragücü’nden Gerson Rodrigues Kararı

Gerson Rodrigues

Ankaragücü kulüp başkanı Fatih Mert’ten takımla ilgili çeşitli konularda açıklamalar geldi. Daha önceki dönemlerde Kiev takımından kiralanan Gerson Rodrigues, başarılı performansıyla Ankaragücü taraftarının beğenisini kazandı. Oyuncuyu takımda tutmak istediklerini söyleyen Fatih Mert, oyuncuyla sözleşme uzatmak için çalıştıklarını söyledi. Takıma devre arası transfer olan oyuncunun adı Fenerbahçe’yle de anılıyor.

Kulüp başkanı Fatih Mert, Gerson Rodrigues ve takım hakkında açıklamalarda bulundu. Lüksemburg vatandaşı olan yıldız forvetle sözleşme yeni bir sözleşme imzalamak istediklerini belirten Mert, “ Oyuncu ve menajeriyle görüştüm, Fenerbahçe henüz oyuncuya bir teklif yapmamış” şeklinde konuştu. Dinamo Kiev ile görüştüklerini söyleyen başkan oyuncunun takımıyla 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunduğunu hatırlattı.

“Bilim Kurulu Kararına Göre Antrenmanlara Başlayacağız”

Devre arasında takıma katılan Gerson ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Fatih Mert, Gerson Rodriguez ile görüşme halinde olduklarını ve sözleşme uzatmak istediklerini belirtti. Çıktığı 7 maçta 3 gol ve 2 asistlik katkı sunan oyuncunun gelecek sezonda da Ankaragücü forması giymesi bekleniyor.

Ligin geleceği hakkında da yorumlar yapan Fatih Mert, 31 Nisan tarihinde Bilim Kurulu tarafından alınacak karara uygun olarak hareket edeceklerini ve duruma göre takım olarak antrenmanlara başlayabileceklerini bildirdi.