MKE Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca’dan Açıklama

Faruk Koca

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca, söz konusu gündeme ilişkin konuştu. Sarı lacivertli kulüp için ellerini taşın altına koyduklarını ifade ederek, kulüpteki başarılarını da dile getirdi.

MKE Ankaragücü Kulübü’nün durumuna ilişkin açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca, gelişmelere değindi. Sarı lacivertli kulübün yok olmak üzere olduğu dönemde transfer yasağını kaldırdıklarını belirten Koca, çok iyi transferler yaptıklarını da belirtti.

Çok iyi transferlerin yapılması ile çok güçlü bir kadro edindiklerini ifade ederek de, yaptıklarının Avrupa’da dahi ses getirdiğine dikkat çekti. Kulübe yönelik ayrıca Avrupa’dan teklif almakta olduklarını da söyledi.

Futbolcular %30 İndirime Gitmeli

Faruk Koca, Süper Lig’deki ikinci yarının puan tablosuna göre Ankaragücü ekibinin 10’uncu sırada olduğunun altını çizdi. Ayrıca lig devam etmiş olsaydı da sarı lacivertli takımın hiçbir şekilde küme düşmeyeceğini ifade etti.

Öte yandan koronavirüs salgını sürecinde liglerin askıya alınması ile, kulüplerin, yayın ve sponsorluk gelirinden de mahrum kaldığını ekledi. Bu dönemde kulüp gelirlerinin %30’a kadar gerilediğini belirten Faruk Koca, futbolcuların alacaklarının da en azından bu oran kadar kısmından vazgeçmeleri gerektiğini söyledi. Bu dönemde Barcelona’nın dahi futbolcularından %70 indirim istediğini hatırlattı.