Arda Güler Fenerbahçe’den Ayrılmaya Hazırlanıyor

Futbola 2014 yılında Gençlerbirliği altyapısında başlayan Arda Güler kısa süre içerisinde yeteneği ile ön plana çıktı. Fenerbahçe taraftarı olduğunu gizlemeyen 2005 doğumlu oyuncunun idolü Alex de Souza idi. Fenerbahçe yönetimi, 2019 yılının Şubat ayında Arda Güler’i Gençlerbirliği’nden transfer etti. Genç oyuncu iki sezon boyunca altyapıda top koşturdu.

2021 – 2022 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştıran Vitor Pereira, Arda Güler’i A takıma çıkardı. O dönem henüz 16 yaşında olan Arda Güler, A takımda hiç sırıtmıyordu. Aradan iki yıl geçti. Arda Güler, artık hem milli takımın hem de Fenerbahçe’nin vazgeçilmez oyuncusu!

Ajax Arda Güler’i İkna Etti

Fenerbahçe, geçtiğimiz yıl Arda Güler ile yeni bir sözleşme imzaladı. Söz konusu sözleşmede ilginç bir maddenin olduğu dile getiriliyordu. Arda Güler, 2022 – 2023 sezonundaki maçlarda en az 1500 dakika süre almadığı takdirde 5 milyon Euro karşılığında serbest kalacaktı. Ancak, genç oyuncu, bu sezon söz konusu oynama şartını yerine getirdi. Bu sefer ortaya farklı bir serbest kalma bedeli çıktı.

Vermiş olduğu bilgilerin doğru çıkması ile ünlenen Fabrizio Romano, Arda Güler’in sözleşmesinde 17.5 milyon Euro karşılığında serbest kalır maddesinin olduğunu dile getirdi. Birçok kulübün söz konusu maddeyi dikkate alarak oyuncu ile görüşmeler gerçekleştirdiğinden bahsetti. İddiaya göre Hollanda’nın dev kulübü Ajax, Arda Güler’in karşısına güzel bir proje ile çıktı. Ona ilk 11’de oynama garantisi sundu. Ailesinin de tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı söylendi. Arda Güler ve ailesinin Ajax’ın teklifini kabul ettikleri söyleniyor. Hatta, iddialara göre oyuncunun ailesi geçtiğimiz günlerde Amsterdam’da ev baktı.

Ali Koç Genç Oyuncuyu İkna Etmeye Çalışacak

Arda Güler, henüz 18 yaşında olmasına rağmen Fenerbahçe’nin en önemli oyuncusu! Sarı lacivertli takım, tahmin edebileceğiniz üzere önümüzdeki sezon Süper Lig’de şampiyon olmayı hedefliyor. Başkan Ali Koç, şampiyonluğa uygun bir kadro kurmak adına elinden geleni yapıyor. Bu noktada, Arda Güler’in kulüpte kalması da son derece önemli hale geldi. Başkan Ali Koç, önümüzdeki günlerde hem Arda Güler hem de ailesi ile bir görüşme gerçekleştirecek. Söz konusu görüşmede oyuncudan bir yıl daha Fenerbahçe’de kalması istenecek. Ali Koç, Arda Güler’in 2023 – 2024 sezonunda şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olarak gösterilen Fenerbahçe’nin önemli bir parçası olmasını istiyor. Ancak, genç oyuncu da kariyer hedefleri doğrultusunda Ajax’a imza atmaya sıcak bakıyor.

Arda Güler, milli takımın 19 Haziran 2023 günü Galler’i 2-0 yendiği maçın ardından mikrofonlara konuştu. Söz konusu galibiyetten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Bu galibiyete güzel bir gol ile katkı yapmasının kendisini memnun ettiğinin altını çizdi. Transferi ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya cevap vermedi. Yalnızca her şeyin herkes için hayırlı olmasını istediğini belirtti.