Fenerbahçe Jorge Jesus’un Alternatifini Çoktan Belirledi

Fenerbahçe kritik haftalara giriyor. Süper Lig’in 34’üncü haftasında kendi sahasında Trabzonspor ile karşılaşan Fenerbahçe maçtan 3-1 galip ayrıldı. Bu sayede, lider Galatasaray ile arasındaki beş puanlık farkı korudu. Fenerbahçe hakkında olumlu şeyler söylemek zor! Çünkü, Galatasaray önündeki Sivasspor ve Ankaragücü maçlarını kazandığı takdirde rakiplerinin alacağı sonuçlardan bağımsız bir şekilde şampiyonluğunu ilan edecek. Fenerbahçe şampiyon olamasa dahi Türkiye Kupası’nı kazanmayı hedefliyor.

Pedro Martins ile İlgileniliyor

Jorge Jesus’un Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Başkan Ali Koç bu sezon olumsuz bir sonuç ile bitse dahi yola Jorge Jesus ile devam etmeyi düşünüyor. Portekizli teknik adamı takımda tutmak adına ona yüksek bir transfer bütçesi vaat edildi. Ancak, Jorge Jesus önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de olup olmayacağı ile ilgili olarak kendisine yöneltilen sorulara kaçamak cevaplar verdi. Bilhassa şampiyonluğun ve Türkiye Kupası’nın kaybedilmesi halinde Jorge Jesus’un takımda kalmasının mümkün olmayacağından bahsedebiliriz.

Başkan Ali Koç bir yandan da Jorge Jesus’un alternatifini araştırıyor. Gündemdeki isimlerden birisi Pedro Martins! 1970 doğumlu teknik adam güncel tarih itibariyle Katar’ın Al-Gharafa takımını çalıştırıyor. Katar kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Pedro Martins tıpkı Jorge Jesus gibi Portekizli! Bu ekolün devam ettirilmesinden yana olan başkan Ali Koç; Jorge Jesus’un ayrılması halinde yola ona benzer özelliklere sahip oluşuyla dikkat çeken Pedro Martins ile devam etmeyi düşünüyor.

Pedro Martins Kimdir?

17 Temmuz 1970 tarihinde dünyaya gelmiştir. 2004 yılının Ocak ayında futbolu bıraktıktan sonra takım çalıştırmaya başlamıştır. Bir süre Porto’da yardımcı antrenör olarak çalışan Pedro Martins ardından Portekiz’in farklı kulüplerini çalıştırdı. 2018 ila 2022 yılları arasında Yunanistan’ın ünlü takımı Olimpiakos’un teknik direktörlüğünü yaptı. Yunan kulübünün başında toplam 221 maça çıktı. Buradaki başarısıyla göz doldurdu. 5 Kasım 2022 tarihinde Al-Gharafa kulübünde görev yapmaya başladı. Bu kulübün başında şu ana kadar 17 maça çıktı. 1.35 puan ortalaması tutturdu.

Vincenzo Montella’nın İsmi Fenerbahçe ile Anılıyor

Fenerbahçe yönetiminin takımın başına getirmek istediği bir diğer isim Vincenzo Montella! İtalyan teknik adam 2021 – 2022 sezonundan bu yana Adana Demirspor’u çalıştırıyor. 1974 doğumlu antrenör Adana Demirspor’un başında şu ana kadar 72 maça çıktı. Bu maçların 36’sından galibiyet ile ayrıldı. 17 beraberlik ve 19 mağlubiyet aldı. Takımı bu süreçte rakip filelere 147 gol gönderirken kalesinde 95 gol gördü. Montella 1.74 gibi yüksek bir puan ortalaması tutturdu.

Adana Demirspor güncel tarih itibariyle Süper Lig’de dördüncü sırada yer alıyor. İtalyan teknik adamın Adana Demirspor ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Fenerbahçe’nin Montella’ya olan ilgisinin nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Ancak, İtalyan teknik adam şartlar uygun olduğu takdirde Fenerbahçe’yi çalıştırabilir.