Fenerbahçe’de Teknik Direktörlük Koltuğuna Kim Geçiyor?

Fenerbahçe’ de Türkiye kupası finali sonrasında Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayrılmışlardı.

1 yıllık kontrat ile sarı lacivertli takımın başına geçen Portekizli teknik adam süper lig de istenileni yapamamış olsa da Fenerbahçe’ ye uzun yıllar sonra kupa kazandırarak yolları ayırmış oldu.

Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus sarı lacivertli takımdan ayrılması ardından yerine birçok isim gündeme gelmeye başladı.

Yerli ve yabancı birçok adayın yer aldığı liste de Türk teknik direktör adayları arasında Volkan Demirel ve İsmail Kartal en önemli güçlü isimler olsalar da Abdullah Avcı da liste de kendisine yer buldu.

Yerli ve yabancı birçok adayın yer aldığı liste de Türk teknik direktör adayları arasında başkan Ali Koç ‘Un açıklamalarına bakılır ise Fenerbahçe yi iyi tanıyan isim ile yola devam edeceklerini söylemişti. Fenerbahçe kültüründen gelen futbolculuk yapmışın daha önce de çalışmış kulübü bilen tanıyan isimler ile yola devam etmek istiyorlar.

Bu istekleri ve taraftarları yönlendirmeleri sonrasında listenin ilk sırasında İsmail Kartal sarı lacivertli takımın genlerini iyi bilen tecrübeli ve en önemlisi süper ligi çok iyi bilen tanıyan birisi olurken yönetim ve Ali Koç ta İsmail Kartal’ dan yana karar vereceklermiş gibi duruyor.

Sarı lacivertli takım da 3. İsmail Kartal döneminin başlaması için artık geri sayımda başlamış ola bilir.

Suudi Arabistan’da hac ibadetini gerçekleştiren 62 yaşındaki teknik adam İsmail Kartal dönüşünde başkan Ali Koç ile ikili görüşmesi sonrasında kararın açıklanması bekleniyor.

İSMAİL KARTAL EN GÜÇLÜ TEKNİK ADAM

Sarı lacivertli takımın en önemli teknik direktör adayları arasında yer alan isimlerden birisi olan 62 yasında olan tecrübeli teknik adam İsmail Kartal UEFA – Pro lisans sahip.

Fenerbahçe’ yi iyi tanıyan alt yapısını bilen sıfırdan çıkmış bir teknik adam olarak kariyerinde sarı lacivertli takıma her zaman hizmet etmek için can atan isimlerden birisi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de 2013 / 14 süper lig şampiyonluğu 2012 / 12 – 2011 / 12 Türkiye Kupası ve 2014 / 15 sezonunda ise Süper Kupa kazandıran son teknik adam olurken sıkı bir Fenerbahçeli.

Fenerbahçe’ de başkan Ali Koç ve yönetimin 62 yasında olan tecrübeli teknik adam İsmail Kartal ile kısa bir görüşme yapsalar da deneyimli teknik direktör hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara bulunduğu için transfer süreci bayramdan sonraya kalması büyük ihtimal gibi.

FENERBAHÇE YENİ SEZONU AÇIYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de yeni sezon hazırlıkları 2 Temmuz ‘ da Pazar günü başlayacak.

Yeni transferleri ile beraber kiralık olarak farklı takımlarda da forma giyen oyuncularının da takıma dönmesi ile sarı lacivertli takım Pazar günü yeni sezonun ilk idmanını yapacaklar.