GALATASARAY SOL BEK ARAYIŞLARINA DEVAM EDİYOR

Sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transferde düğmeye bastı. Sarı kırmızılı takım süper lig de ki 23. Şampiyonlukları sonrasında artık gözlerini çok özledikleri devler ligine şampiyonlar ligine çevirmiş durumdalar.

Bu sezon başında yıldız ve güçlü isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım yoğun bir transfer süreci içinde çalışmalarına devam ediyorlar. Ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam eden sarı kırmızılı takım kadrosunu güçlendirmeye devam edecekler.

Sarı kırmızılı takım da bu sezon gene ufak çaplı krizlere neden olan sol bek mevki için transfer çalışmalarına yoğunlaşarak devam ediyorlar.

Sezonun ikinci yarısında Kazım Can ve Sam Adekugbe ile sezonu tamamlayan sarı kırmızılı takım daha tecrübeli bir sol bek arayışındalar. Sam Adekugbe’ ye teşekkür ederek yollarını ayıracak olan sarı kırmızılı takımın elinde tek dol beki Kazım Can kalacak.

Gelecek sezon da devler liginde mücadele edecek olan sarı kırmızılı takım bu yüzden kadrosunda güçlü bir sol bek arayışlarına devam ediyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın sol bek için düşündüğü öne çıkan 3 isim var. Nuno Tavares, Angelino ve Alex Sandro transfer listesinde yer alan bu üç isimden birisini kadrosuna katarak sezona güçlü girmek istiyorlar.

SOL BEK İÇİN 3 İSİM GÜNDEMDE

Sarı kırmızılı takımın sol bek için düşündüğü öne çıkan 3 isim den ilki Sezonu Marsilya’da kiralık olarak tamamlayan ve Arsenal ‘e takımına geri dönen 23 yaşındaki Nuno Tavares.

Henüz 23 yasında olan ve İngiliz ekibi Arsenal’ de gelecek sezon da süre bulması zor bir ihtimal olan Portekizli sol bek Nuno Tavares sarı kırmızılı takımın listesinde 1 numarada.

İngiliz ekibi Arsenal ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunana 23 yaşındaki Nuno Tavares için sarı kırmızılı takım ilk olarak satın alma opsiyonu ile beraber kiralık olarak kadrosuna katmak olacak.

Fransız ekibi Marsilya’ da iyi bir sezon geçiren 23 yasındaki sol bek Nuno Tavares bu sezon takımı Marsilya ile toplamda 39 karşılaşmada ciddi bir süre alarak sezonu tamamladı. 6 gol ile takımına katkı veren genç isim güncel piyasa değeri 18 Milyon Euro civarında.

Sarı kırmızılı takımın sol bek için bir diğer düşündüğü isim İspanyol 26 yasındaki Angelino oldu. Geçtiğimiz yaz satın alma opsiyonuyla Hoffenheim’a kiralan oyuncu 35 karşılaşmada 1 gol 10 asist ile sezonu tamamlamıştı.  Leipzig ile 2025 yılına kadar sözleşmesi devam eden Angelino’ nun piyasa değeri 14 Milyon Euro civarında.

ALEX SANDRO SÖZLEŞMESİNİ FESHİ EDİYOR

32 yasındaki Alex Sandro da Galatasaray’ın listesinde yer alan isimlerden biri. Brezilyalı savunmacının, Juventus’taki sözleşmesi bu sezon biterken feshi işlemleri de ola bilme ihtimal yüksek.

Kariyerinin sonuna gelmesi nedeni ile bu transfere çok fazla sıcak bakmayan sarı kırmızılı takım doğru da düşünüyor.