GALATASARAY TRANSFER’DE ROTASI YERLİ İSİMLER OLDU

Spor Toto Süper Lig’i şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray’da, transfer çalışmaları tüm hızı ile sürmeye devam ediyor.

Süper lig de ki 23. Şampiyonluklarını kazanan sarı kırmızılı takım gelecek sezon devler liginde mücadele etmenin heyecanı içindeler.

Sezonun geride kalması ile transfer çalışmalarına tam gaz devam eden sarı kırmızılı takım da önemli isimler de gündeme gelmeye devam ediyor. Özellikle yabancı yıldız isimlerin çok fazla konuşulduğu sarı kırmızılı takım da gözler yönetimin biraz da bu sezon takıma kazandıracağı yıldızı isimlerde. Yıldız ve yabancı isimler dışında yerli oyuncu statüsünden dolayı da transfer de yerli isimleri de ön plana aldılar.

Yabancı isimlerde transfer sürecinin biraz zorlu ve uzun bir süreçten geçeceği için çalışmaları henüz net bir açıklama yok. Bazı isimler ile anlaştığı karar aşamasında oldukları söylenen sarı kırmızılı takım bir yandan da yerli isimler üzerinde yoğunlaşarak transfer sürecine devam ediyorlar.

Yerli isimler ile sarı kırmızılı takım kadrosuna derinlik kazandırmak isterken listesin de sağ bek için yerli ve Milli bir sağ bek var.

24 yasındaki yerli ve milli oyuncumuz sağ bek Mert Müldür sarı kırmızılı takımın transfer listesinde yer alan isimlerden birisi oldu.

İtalyan ekibi Sassuolo ‘d forma giyen ve 2024 yılına kadar sözleşmesi devam eden milli sağ bek için sarı kırmızılı takıma çok yakın.

AĞIR BİR SAKATLIK SONRASINDA UZUN SÜRE FORMASINDAN UZAK KALDI

24 yasındaki yerli ve milli oyuncumuz sağ bek Mert Müldür bu sezon yaşadığı ağır sakatlık sonrasında forma giymekte zorlanmıştı.

Ağır sakatlığı sonrasında bu sezon doğru düzgün maça çıkamayan genç isim sarı kırmızılı takımın ilk kez transfer listesine de girmedi.

Geçen sezon da sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın ciddi olarak ilgilendiği isimlerden birisi olan 24 yasındaki genç sağ bek Mert Müldür İtalyan ekibi Sassuolo ‘nun astronomik bonservis bedelleri istemesi nedeni ile transfer yatmıştı.

Bu sezon da sarı kırmızılı takım da sağ bek bölgesinde görev yapan Sacha Boey ‘un ayrılık ihtimaline karşın Mert Müldür’ü yeniden gündemine alan Galatasaray bu kez transfer de kısa sürede sonuç ala bilir durumdalar.

İtalyan ekibinin de artık elinden çıkarmak istediği kontratının son sezonuna giren Mert Müldür için takımadan ayrılma ihtimali yüksek.

MERT MÜLDÜR’ ÜN BU SEZON PERFORMANSI NASIL?

24 yasındaki genç sağ bek Mert Müldür İtalyan ekibi Sassuolo’ da sakatlığı dolayısı ile lig de sadece 2 maçta süre alırken 13 ‘ dakika sahada kala bildi.

Forma giyemeyen ve uzun süredir de maç eksiği olan genç isim sarı kırmızılı takımın da gelecek sezon devler liginde yer alması nedeni ile bu transfer de çok istekli olduğu belirtiliyor.