MKE Ankaragücü Kulübü De Milli Dayanışma Kampanyasına Destek Oldu

MKE Ankaragücü

Yeni tip koronavirüs sebebiyle zor günlerin yaşanmakta olduğu ülkemizde, ekonomik bakımdan destek sürecine başlandı. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile başlatılmış olan Milli Dayanışma Kampanyası’na, spor kulüplerinden de destek olmak adına bağış düzenlenmeye başlandı. Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü de, bağış kampanyasına 100 bin lira ile destek oldu.

Tüm dünyada ciddi bir ekonomik buhran yaratan yeni tip koronavirüs salgını, ülkemizde de her geçen gün etkisini artırmaya devam ediyor. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldı. Pek çok kişi, kurum ve kuruluşun yanı sıra destek çağrısına spor kulüplerinden de destekler gelmeye başladı.

100 Bin Lira Destek

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü de, Milli Dayanışma Kampanyası’na 100 bin lira destekte bulunduğunu açıkladı.

Duruma ilişkin açıklama yapan sarı lacivertli kulüp, ülkedeki milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğu hassas bir dönem içerisinde, yönetim kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu sürece 100 bin lira destek ile katkıda bulunduğunu ifade etti.

Bireysel olarak yapılan yardımların yanı sıra, yönetim kurulu olarak da başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na katıldıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Fatih Mert, bu süreçten dayanışma ile çıkılacağına da inandığını ifade etti.