MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Fatih Mert’ten Açıklama

Fatih Mert

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, spor dünyasının gündemine ilişkin konuştu. Çalışanlarının sağlığının her şeyden önce geldiğini söyleyen Mert, kulübe bağlı olan herkesin koronavirüs testlerinin kitler sayesinde evlerde yapılacağını bildirdi.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada çok sayıda kişiyi olumsuz etkiledi. Bu süreçte her an kulübünü destekleyen MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Fatih Mert de, tüm çalışanlarının koronavirüs testlerinin, kitler ile evlerinde yapılacağı bilgisini vererek, çalışanlarının sağlığının her şeyden daha önce geldiğini da bildirdi.

Tüm sporcuların ve çalışanların kendi evlerinde olduğunu ekleyen Mert, gelecek olan tanı kitlerini beklediklerini ve hiçbir çalışanın, teknik kadronun, futbolcuların ya da yöneticilerin hastanelere gönderilmeyeceğini ifade etti.

Yönetim kurulu olarak alınan kararlar gereği, herkesin testlerinin evlerinde yapılacağı bilgisini de verdi.

Alınacak Kararları Bekliyoruz

Liglerin salgın sebebiyle süresiz olarak ertelenmesine ilişkin de konuşan Mert, sözleşme sürelerine ilişkin de yaşanacak sorunlara değindi ve futbolcuların hiçbirinden maddi anlamda sorun bildirimi olmadığını ve UEFA ile TFF’den alınacak kararların beklendiğini söyledi. Öte yandan 31 Mayıs tarihine kadar da bir karar alınması ve kendilerine acilen bildirmelerini söyleyen Fatih Mert, planlama belli olmadığında, futbolcuları tutma şanslarının da kalmadığını vurguladı.