MKE Ankaragücü Kulübü’nde Koronavirüs Vakası

MKE Ankaragücü

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü ekibi liglerin 12 Haziran haftasında başlaması üzerine antrenmanlarına başlama kararı almıştı. Tedbir amaçlı tüm kulübe Kovid-19 testi yaptıran sarı lacivertli kulüp, bir oyuncuda pozitif çıkan sonuç ile büyük bir şok yaşadı.

Koronavirüs salgını özellikle de spor faaliyetlerinin durmasına neden olarak ciddi bir etkiye neden oldu. 19 Mart gününden bu yana antrenmanlarını takım halinde yapmayan spor kulüpleri, oyuncularına bireysel program vermişlerdi.

Herkesin uzun bir süredir antrenmanlarına evinde çalıştığı süreçte, MKE Ankaragücü Kulübü de yer almıştı. Liglerin de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 12 Haziran haftası başlayacağına ilişkin bir ön görü tahmini yapılmıştı.

Ricardo Faty Pozitif Çıktı

Bunun üzerine takımı toplama ve antrenmanlara sahada çalışma kararı alan sarı lacivertli kulüp, tedbir amaçlı olarak da koronavirüs testinden tüm ekibi geçirdi.

Çıkan testler sonucunda ise MKE Ankaragücü Kulübü’nde bir oyuncunun testinin pozitif çıktığı bilgisi edinildi. Bu sonuç ile ciddi bir şok durumu yaşayan başkent ekibi, antrenmanlarını da erteleme yönünde karar aldı.

Sarı lacivertli kulüpte çıkan test sonucuna göre ise orta saha mevki sporcusu Ricardo Faty koronavirüse yakalandı. Tedavisine hastanede başlanan oyuncunun ailesinin de karantina altına alındığı öğrenildi.