MKE Ankaragücü Süper Lig’e 3 Puan Alarak Veda Etti

MKE Ankaragücü

Süper Lig’in son haftası olan 34’üncü hafta mücadelesinde MKE Ankaragücü ekibi Yukatel Denizlispor ekibi ile kozlarını paylaştı. Ligden düşen ve formaliteden oynayan başkent ekibi, lige galibiyet alarak veda etti. Mücadele 1-0 skorla sona ererken Denizli ekibi ligi 14’üncü basamakta tamamladı.

Süper Lig’de 34’üncü hafta mücadelesi için MKE Ankaragücü ve Yukatel Denizlispor ekipleri kozlarını paylaştı. Başkent ekibinin ligdeki son maçı olan mücadelede 1-0 skorla oyun sona erdi. Maçın kazananı sarı lacivertli ekip olurken, Denizli ekibi ise sezonu 14’üncü basamakta tamamlamış oldu.

Özellikle de koronavirüs salgınının ardından ciddi bir düşüşe geçen MKE Ankaragücü ekibi, adeta galibiyete hasret duruma gelmişti. Ligin sona ermesine 1 hafta kala ise potadan düşen ve Süper Lig’e veda eden ekip, son mücadelesini ise formaliteden oynadı.

TFF 1. Lig’de Mücadele Edecek

Yukatel Denizlispor ekibi ile 34’üncü hafta mücadelesinde kozlarını paylaşan Ankara temsilcisi, vedasını ise galibiyetle yaşadı. 1-0 skorla oyundan galip ayrılan ekip, toplam 33 puanla 18’inci basamakta ligden ayrıldı. Gelecek sezonda TFF 1. Lig’de mücadele etmeye hazırlanan kulüp, 3 puan alarak sahadan ayrılan taraf oldu.

Süper Lig’e veda etmiş olan MKE Ankaragücü ekibi, yeni sezonda tekrardan yükselmek için ise çalışmalarını sürdürecek.

Güncel Yazılar