MKE Ankaragücü’nden Kovid-19 Test Açıklaması Geldi

MKE Ankaragücü

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü teknik heyeti, tüm kulübün koronavirüs testinden geçirileceğini duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ligler 19 Mart tarihi itibariyle askıya alınmıştı. Süresiz olarak ertelenen liglerin ise 12 Haziran itibariyle başlayacağı duyurusu yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, maçların başlayacağını duyururken, ayrıca futbolu ilgilendiren bir de protokol yayınladı.

Maçların başlama kararı üzerine spor kulüpleri de bu süreçte bireysel antrenmanlara son vererek, takım antrenmanları için plan yapmaya başladı. Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü bu süreçte tüm kulüp çalışanlarına ve oyuncularına koronavirüs testi yaptırmıştı. Sarı lacivertli yönetimin yapmış olduğu açıklamaya göre, MKE Ankaragücü teknik heyeti, futbolcuları ve kulüp çalışanları 11 Mayıs Pazartesi günü tekrardan testten geçmiş olacak.

Antrenmanlar Da Ertelenmişti

Yapılan ilk testlerin sonucunda takımda forma giyen bir oyuncuda tespit edilen koronavirüs öncesi ilk test 4 Mayıs günü Beştepe Tesisleri’nde yapılmışdı. Şimdi de 11 Mayıs günü Kovid-19 tarama çerçevesinde teknik heyete, kulüp çalışanlarına ve futbolculara tekrardan Kovid-19 PCR testi yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

İlk testte pozitif vakanın ardından ise başkent ekibi antrenmanlarını 11 Mayıs gününe kadar ertelediği bilgisini vermişti.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir