MKE Ankaragücü’nün Pozitif Vakası Ricardo Faty

MKE Ankaragücü

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü’nde, antrenman öncesi yapılan Kovid-19 testleri sonuçlanmıştı. Sarı lacivertli takımda orta saha mevki oyuncusu olan Ricardo Faty’nin ise testinin pozitif çıktığı bilgisi edinildi.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de ise liglerin 19 Mart itibariyle ligler askıya alınmıştı. Antrenmanların bireysel olarak yapıldığı sürecin arkasından ise, liglerin 12 Haziran haftasında açılacağına ilişkin bir öngörü TFF tarafından duyurulmuştu.

Bu sebeple takım antrenmanlarına hazırlanan MKE Ankaragücü Kulübü de, tüm çalışanlarına ve sporculara Kovid-19 testi yaptırmaya karar vermişti.

45 Günde 2 Kez Dışarı Çıktı

Testler sonuçlandığında ise orta saha mevki sporcusu Ricardo Faty için kötü haber geldi. Sarı lacivertli futbolcunun testinin pozitif çıktığı kulüp tarafından bildirildi.

4’erli gruplar halinde test yapılan çalışanlarda ve futbolcularda başka bir vakaya iste rastlanmadığı öğrenildi. Senegalli oyuncunun, tetkiklerinin detaylı hale getirilmesi amacıyla kendisi hastaneye yatırılırken, ailesi de karantinaya alındı.

Sarı lacivertli futbolcunun 45 günde yalnızca 2 defa evinden çıktığı ve son olarak da Perşembe günü kulübe gittiği öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Kulüp Başkanı Fatih Mert de, Faty ile yakından ilgilenildiğini belirtti. Ailesinin de sağlık durumlarına ayrıca bakılacağının altını çizdi. Öte yandan testi pozitif çıkan oyuncunun herhangi bir semptomunun olmadığı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.