Mustafa Reşit Akçay Liglere İlişkin Konuştu

Mustafa Reşit Akçay

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Futbol A Takım Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, liglerin başlama kararına ilişkin konuştu. Hümanist bir insan olduğunu ve insan kaynaklı düşüncesi sebebiyle de maçların oynanmaması gerektiğinin altını çizdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler 19 Mart günü süresiz olarak askıya alınmıştı. Geçtiğimiz hafta ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, liglerin 12 Haziran günü başlayacağı Nihat Özdemir tarafından duyuruldu.

Liglere ilişkin kararı ise değerlendiren MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, insan kaynaklı düşündüğünü vurguladı. Kulüpler açısından bakıldığında, ekonomi ile ilgili zorluklar sebebiyle oynanması bakımında baskı uygulandığını düşündüklerini de özellikle belirtti. Bunun çözümünün ise, dereceler, şampiyonluk veya küme düşmeyle ilgili derdi olanların da kendi derdine göre konuşmasına dikkat çekti.

İnsan Sağlığı Önemli

Ankaragücü Kulübü olarak da küme düşme tehlikelerinin bulunması sebebiyle, söylediklerinin yanlış anlaşılabileceğini söyleyen teknik adam, insan sağlığının da önemini belirtti.

Kulüplerde çıkan pozitif vakaların sayılarının sonraki günlerde çoğalabileceğine de dikkat çeken teknik adam, yaptıkları işin yakın temas gerektirdiğinin altını çizdi. Maske takılmadan yapılmayacak tek iş kolunun da kendi işleri olduğunu ekleyerek, maçtaki görevli sayısının da en fazla 300-400 kişiye düşürülebileceğine vurgu yaptı. Bu sebeple de bunların her birinin dikkate alınması gerektiğini söyledi.