Mustafa Reşit Akçay Takımının Durumunu Bildirdi

Mustafa Reşit Akçay

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Futbol A Takımı’nın Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, sarı lacivertli takımın son durumuna ilişkin açıklama yaptı. Yapmış olduğu açıklama ile çarpıcı itiraflarda da bulunan teknik adam, Trabzonspor’un şampiyon olmasını istediğini söyledi.

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, koronavirüs salgınının sonrasında takımının ne durumda olduğuna ilişkin açıklamada bulundu. Çalışmalara başladıklarını söyleyen hoca, takımdaki oyuncularının testlerinin de negatif çıktığını vurguladı. Bu sonuçlarla psikolojilerinin de iyi duruma geldiğine dikkat çekerek, futbolun temaslı bir oyun olduğuna da açıklamalarında değindi.

Grup oyunu oynadıklarını ve rakibe karşı üstünlük kurmak için de temas etmek gerektiğini söyleyen teknik adam, yaşanacak korkuları yenmek adına erken başladıklarını söyledi. Tüm çalışmaları kontrol altında tuttuklarını da söyleyen çalıştırıcı, talimatları uygulamanın ise zor olacağını ekledi. Fakat yine de sağlık için yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizdi.

14 Gün Sonra Aramıza Katılacak

Kovid-19 testi pozitif çıkan Ricardo Faty ile ilgili de konuşan teknik adam, onun için özel bir çalışma uyguladıklarını belirtti. Gruba dahil olmasının ise psikolojik bakımdan zor olacağına dikkat çekti. Fakat kendisine özel antrenmanlar uygulanacağını da ekleyerek, 14 günü tamamladıktan sonra aralarına katılacağını belirtti.

Oyuncuya ise saha disiplini uygulamanın gerektiğini ifade eden Mustafa Reşit Akçay, oyuncunun bunları reddetme durumunda da otoritenin sorgulanacağının altını özellikle çizdi.

Güncel Yazılar