Ricardo Faty Koronavirüsü Nereden Kaptı?

Ricardo Faty

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü oyuncusu Ricardo Faty, koronavirüs testi pozitif çıkan isimler arasında yer aldı. Oyuncunun 45 gündür evde olduğu ve yalnızca 3 kere evden çıktığını bilgisi edinilirken, virüsü nerden kapmış olabileceği ise düşündürüyordu.

 

Süper Lig’de koronavirüs testlerinin sonuçlarında ilk kötü haber MKE Ankaragücü Kulübü oyuncusu Ricardo Faty ile gelmişti. Sarı lacivertli takımda forma terleten sporcunun Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, virüsü nereden kaptığı da merak ediliyordu.

 

Salgından etkilenen oyuncu ve yöneticilerin ardından Faty haberi, tüm spor camiasını derinden yaraladı. 45 gündür evde olduğunu belirten Senegalli futbolcunun, yalnızca 3 kez dışarı çıktığı belirtildi.

 

2 Kez Market 1 Kez Tesisler

33 yaşında olan sporcunun virüsü nerden kaptığı merak konusu olurken, maçların 12 Haziran’da başlaması da büyük bir paniğe neden oldu.

 

Herhangi bir semptomu bulunmayan oyuncu, hastanede tedavi altına alırken, ailesi de tedbir gereği karantina altında tutuluyor. Koronavirüsü sporcuya kimin bulaştırdığına ilişkin iddia ise evine gelen temizlikçi olduğu yönünde.

 

Yalnızca 3 kez dışarı çıkan ve bunların 2’sinin market, birinin de tesislere gelmek olduğunu ifade eden oyuncuya, virüs temizlikçi kadından gelmiş olma ihtimali tartışılmaya devam ediyor.