Tolga Ciğerci Son Performans Değerlendirmeleri

Alman asıllı Türk milli futbolcu Tolga Ciğerci Süper Lig takımları arasında yer alan Ankaragücü’nde aktif olarak orta saha mevkiinde performansını sunuyor. Ciğercinin maçta sunduğu performanslar kadar sosyal hayatında girdiği polemiklerle de ön plana çıkıyor. Henüz 30 yaşında olmasına rağmen popüler futbol kulüpleri ile çalışma fırsatı bulmuş olan Ciğercinin performansı da göz dolduruyor. Kariyerinde yükselişini ve her pozisyonda gelişmesine katkı sağlayan dönemin Galatasaray olduğunun altını çizen Ciğerci, özellikle Igor Tudor teknik direktörlük yaparken en iyi zamanı geçirdiğini de ifade etmekten geri durmuyor. Başakşehir’de forma giyme imkanı bulan Ciğerci Emre Belözoğlu tarafından yönetilen bir sezonda iyi bir performans sunduklarını ve oldukça memnun olduğunu da ifade ediyor.

Başarılı oyuncu kişisel performansının yanı sıra takım içerisindeki yerinde hamleleri ile de ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz hafta Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Giresunspor ile yapılan müsabakada beraberlik kazanıldı. Maçın 69. dakikasında Tolga Ciğerci’nin kullandığı korner sonrasında ceza sahasında bir karambol oluşmuş ardından penaltı kararı alınmıştı. 69. dakikada alınan penaltı kararı sonrası Jesse ilk golün atılmasını sağladı. 85. dakikaya kadar sunulan güçlü performans Giresunspor’un attığı gol ile beraberlikle sonuçlandı. Ancak akıllarda kazanan yine Tolga Ciğerci’nin takım içi performansında sunduğu başarı oldu.

Yeni Takımına Adeta Uğur Getirdi!

Sadece orta saha mevkiinde sporculuk kariyeri ve bulunmayan Tolga Ciğerci üç büyükler arasında yerini bulan Fenerbahçe ve Galatasaray gibi güçlü takımlarda takım kaptanı olarak görev alabilme fırsatını da yakalamıştı. Bir dönem Başakşehir futbol kulübü tarafından serbest bırakıldı. Uzun bir dönem boşta kalmıştı. Son olarak Ankaragücü ile sözleşme imzalayarak burada performansını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sezona karşın bu sezon başlangıcını oldukça güçlü bir şekilde yapan Ciğerci 5 haftalık süreçte bir gol ve 3 farklı asist başarısı ile gündeme geldi. Ciğerci‘nin futbolculuğunda oldukça ilginç bir detayda bulunuyor. Beşiktaş’ta performansını sunarken gol yemeden başarısını üst düzey bir performansla sergileyen oyuncu Başakşehir futbol kulübüne de ilk golü atan isimlerden biri olmuştur.

UEFA Uluslar Ligi’nden Tolga Ciğerci Hamlesi!

Ekim ayının başlangıcında Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Ankaragücü Medipol Başakşehir‘e karşı üstün bir mücadele sundu. Eryaman Stadyumunda verilen mücadelede Tolga Ciğerci ön plana çıkan isimler arasında yerini aldı. Ciğerci takım içi göz dolduran performansında kendisine yönelik gelen penaltıyı boş karşılamadı. Güçlü bir sağ ayak hamlesi ile topun ağlarla buluşması çok gecikmedi. Maç henüz 55.dakikasındayken 1-1 beraberlik yakalandı. Daha önce Emre Belözoğlu’nun yönetiminde olan Başakşehir takımında futbolculuk yapan Ciğerci yeni sezonda Ankaragücü’nde eski takımına bir gol atarak sezonun ilk golünü görmüş oldu.

Başakşehir’den ayrılışının ardından uzun bir süre boşta kalmış olan Ciğerci Ankara gücüne geçiş yapmasıyla beraber performansını konuşturmaya başladı. Orta saha mevkiinde sezon başlangıcını maç performansı ile Ciğerci 4 farklı maçta bir gol ve 3 asisti ile ön plana çıkıyor. Ortaya koyduğu performansı sadece Türk futbol kulüplerinin gündeminde değildi. Amilli futbol takımının teknik direktörü de Tolga Ciğerciyi gözüne kestirmişti. Direktör Stefan Kuntz Tolga Ciğerci’nin UEFA Uluslar Ligi’nde oynamasına yönelik kadroya davet ettiği biliniyor.