Ankaragücü Başkanı Fatih Mert Açıklama Yaptı

Ankaragücü

Fatih Mert, Ankaragücü liglerinde durum değerlendirmesinde bulundu.Başkan son zamanlarda etkili olan Korona virüsün olumsuz etkilerinden söz etti. Bilim kurulu toplantısında yer verilmesine dayalı olarak maçların gidişatını toplantı kararlarına göre belirlendiğini dile getirdi. Toplantıda maçların kaç kişiden oluşacağı, stat alanında kimlerin yer alacağına da söyledi. Ayrıca soyunma odalarında kişi sayılarının ne kadar olacağı, ayrıca stada gelen kişilerin nerede oturacağı konuları ele alınacak, dedi.

Bu konuda ifadelerini dile getiren Fatih Mert “Tüm takımların bir merkezde toplanması ve maçların oynanmasını Türkiye Futbol Federasyonu da kulüplerde kabul etmiyor. Bütün kulüpler, kendi kendine oynamak istiyor” şeklinde açıklamalara yer verdi. Bu açıklamaların ardından Dinamo Kiev’le Sözlü olarak da anlaştığını dile getirdi.

En Mağdur Takım Biziz

Mağdurluğunu dile getiren Fatih Mert, birçok takımla Süper Lig’e eşit şartlarda başlamadığını, ayrıca 2.ci yarıya geçiş yapıldığında diğer takımlar ileaynı rekabet eşiğine geldiklerini de eklemeyi unutmamıştır. Fatih Mert “En Mağdur takım biziz ”diyerek sözlerine devam etti. Ligin akışı bizim lehimize dönmüşken bu olağanüstü dönem yaşandı ancak korkumuz yok. Ankaragücü takımın en mağdur takım olduğunu ifade eden Mert, süreci takip ettiklerini de ifade etti.

Biz bu sezon ligden düşmenin kaldırılması yönündeki fikrimizi daha önce olduğu gibi dünde yineledik, diyerek Lig durumu ve takımın gidişatı üzerine konuşmalara değinmiştir. Maçların olması durumunda mücadele ederek maçlarda yer alacaklarını belirtirken, korkularının olmadığını da konuştu.