Fatih Mert’den Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi

Fatih Mert

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin ertelenmesi, spor kulüplerinin yanı sıra sporcularda da ciddi bir belirsizlik yaşatmaya devam ediyor. Konuya ilişkin açıklama yapan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert ise, transfer yasağının gelebileceğine yönelik önemli iddialarda bulundu.

Gündeme ilişkin durum değerlendirmesi yapan MKE Ankaragücü Kulübü başkanı Fatih Mert, sözleşmeleri tek taraflı olarak feshedilen isimlere dikkat çekti. Alessio Cerci, Thomas Heurtaux ve Szukula’nın ardından 4 milyon Euro kadar borçları olduğunu açıkladı. Söz konusu borç sebebiyle ise transfer yasağı ile karşı karşıya gelebileceklerini belirtti.

Sarı lacivertli takımın 20 Nisan günü Beştepe’de toplanmasına ilişkin de açıklama yapan Fatih Mert, bu sürecin 22’sine kadar uzayabileceğini de ekledi. Antrenmanlardan öncesinde ise oyunculara Kovid-19 testi yapılmasına ilişkin durumun belirsiz olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin sağlık kurulu başkanının da çalışmalar yapmakta olduğunun altını çizdi.

Henüz Hiçbir Şey Belli Değil  

Ligin akıbetine ilişkin ne olacağının değerlendirmesinin de 30 Nisan veya 1 Mayıs tarihlerinde yapılacağını söyleyen Mert, hiçbir şeyin belli olmadığını açıkladı.

Ödeme konusuna da değinen Kulüp Başkanı, kulüpte bu duruma ilişkin bir değişiklik olmadığını belirterek, paranın önceden de olmadığını şimdi de olmadığını söyledi. Kazanılan paranın da temliklere gittiğini belirterek, Ankaragücü ekibinin borcunun da bir şekilde ödenmekte olduğunu vurguladı.