Başakşehir Mağlubiyetinin Ardından Fatih Mert Konuştu

MKE Ankaragücü

Süper Lig’in 28’inci hafta mücadelesi için Medipol Başakşehir ekibi ile MKE Ankargücü kozlarını paylaştı. Başkent ekibinin ev sahipliği yapmış olduğu mücadele 2-1 skorla sona erdi. Kazanan İstanbul temsilcisi oldu. 3 puanı hanesine yazdıran ekip, 59 puanla liderlik koltuğundaki yerini aldı. Maçın ardından Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ise açıklama yaptı.

Süper Lig’de 28’inci hafta mücadelesi heyecanı MKE Ankaragücü ve Medipol Başakşehir ekipleri arasında yaşandı. Ankara temsilcisinin ev sahipliği yapmış olduğu oyun 2-1 skorla sona erdi. Kazanan, şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Başakşehir oldu.

Maç sonrasında konuşan Ankaragücü Kulübü yöneticisi Fatih Mert, mücadelenin yönetiminde yer alan hakemlerin, skora doğrudan etkisi olduğunu belirtti. Oyunun başında 1-0 öne geçtiklerini belirten teknik isim, atılan ikinci golün ise yanlış ofsayt kararı ile iptal edildiğini vurguladı.

Maçın Kaderi Değişti

Atılan ikinci goldeki hakemin VAR’a gitmemiş olmasının veya VAR’daki hakemlerin orta hakemi pozisyonunu izlememeye çağırmamasının da çok enteresan olduğuna dikkat çekti. Söz konusu pozisyonun maçın kaderine etki ettiğine de değinen Mert, gol iptal edilmemiş olsaydı, 2-0 öne geçmiş olacaklarının altını çizdi.

Fatih Mert, söz konusu golün aynısını, Başakşehir ekine de İstanbul’da atmış olduklarının hatırlatmasını yaptı.

Güncel Yazılar