Ricardo Faty Süper Lig’e İlişkin Konuştu

Ricardo Faty

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına alırken, Türkiye’de de ciddi durumların yaşanmasına neden oldu. Tüm spor faaliyetlerinin aksamasına ve 3 ay boyunca tüm liglerin askıda kalmasına neden olan salgından etkilenenler arasında ayrıca futbolcular da yer aldı.

Süper Lig’de mücadele eden Ankaragücü Kulübü’nün oyuncusu Ricardo Faty de, Kovid-19 salgınından etkilenenlerden biri olmuş ve tedavisinin ardından da tekrardan antrenmanlarına dönmüştü.

Süper Lig’in geri dönüşüne ilişkin açıklama yapan Ricardo Faty, yaz aylarında futbol oynamanın ise garip geldiğini ifade etti. Hava sıcaklığının sorun olacağını fakat yine de oynamaya devam edeceklerini belirten sarı lacivertli futbolcu, antrenmanlara ilişkin de konuştu.

Deplasmanlarda Avantaj Arttı

Başlangıçta takım olarak 4’erli gruplara ayrılarak çalıştıklarını söyleyen sporcu, herkesin idman yapmak için kendine ayrılan bir zamanı olduğunu ifade etti. Amacın ise fizik gücünü korumak olduğunun altını çizen futbolcu, 12 Haziran tarihinin net olarak açıklanmasının ardından da gerçek anlamda idmanlara başlandığının bilgisini verdi.

Tedbir gereği olarak seyircisiz oynanan maçlara ilişkin de yorum yapan Ricardo Faty, çok sağlam bir taraftara sahip olduklarını ekledi. Onların yanlarında olmamasının ise sinir bozucu olduğunu itiraf etti. Fakat taraftar hususunda Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi büyüklerin bulunduğu deplasmanlarda ise avantajın arttığının altını çizdi.

Güncel Yazılar