Fatih Mert Hakem Kararlarını Eleştirdi

Fatih Mert

Süper Lig’in 28’inci haftasında Medipol Başakşehir ekibi ile MKE Ankaragücü maçının ardından, sarı lacivertli kulübün Başkanı Fatih Mert açıklamada bulundu.

Süper Lig’in 28’inci haftasında Başakşehir ekibi ile kozlarını paylaşan MKE Ankaragücü, oyundan 2-1 skorla mağlup ayrıldı. Kulübün yöneticisi Fatih Mert ise, maç sırasında alınan kararlara ilişkin eleştiride bulundu.

Atılan ikinci golde hakemin VAR’a gitmemiş olması veya hakemlerin orta hakemi pozisyonu izlemeye çağırmamasının ise çok enteresan olduğuna değinen yönetici, pozisyonun maçın kaderini değiştirdiğini belirtti.

Ofsayt sebebiyle golün iptal edilmesini de eleştirerek, eğer iptal olmasa 25’inci dakikada 2-0 öne geçeceklerinin vurgusunu yaptı.

Hakem Başakşehir Lehine Karar Verdi

Ligde bir sürü dengeyi bu pozisyonun değiştireceğini ifade eden yönetici, ikinci golün verilmesi durumunda da ligin hem üst hem de alt tarafında dengelerin değişeceğine dikkat çekti.

Başakşehir kulübesinde hakeme ciddi anlamda baskı gerçekleştiğini ekleyen Fatih Mert, yapılan itirazların da protokol tribününden net olarak duyulduğunu söyledi.

Eski hakemlerin de maç içerisinde mesajlar attıklarını ve pozisyonun ofsayt olmadığını söylediklerini belirterek, hepsinin de yüzde yüz gol olduğunu söylediğinin altını çizdi.

Öte yandan hakemin, ikinci golü vermeyerek, takdir haklarını da Başakşehir lehine kullandığını düşündüğünü söyledi.

Güncel Yazılar