Fatih Mert Kulübüne İlişkin Konuştu

Fatih Mert

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert takımının durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. En mağdur takımın kendileri olduğunu ifade eden başkan, olağanüstü dönem yaşanmış olsa da herhangi bir korkularının olmadığını belirtti.

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, takımının durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu. Süper Lig’de yer alan diğer takımlarla eşit şartlarda başlamadıklarını belirten başkan, 2’inci yarı ile beraber rekabette de aynı seviyeye geldiklerinin vurgusunu yaptı.

Liglerin 12-13-14 Haziran’da başlayıp 26 Temmuz tarihinde bitirilmesine ilişkin belirtilen planla ilgili de konuşan Fatih Mert, kendi önerilerinden de bahsetti. Bu sezon için ligden düşmenin kaldırılmasına ilişkin fikirlerini de yapılan toplantıda dile getirdiklerini belirtti.

Söz Hakkı Aldım

İnsan sağlığının öncelik edinildiği UEFA kararının ardından gerçekleştirilen toplantıya katılanlar arasında Fatih Mert de yer aldı. Öncesinde liglerin en erken 1 Haziran gibi başlayacağının konuşulduğunu da belirterek, tarihin 12 Haziran’a çekildiğini belirtti.

Söz konusu tarihin bir anlamda revize edildiğini de vurgulayan kulüp başkanı, toplantıda lig düşme konusu için de söz hakkı aldığını ekledi. Fakat Federasyon Başkanı Nihat Özdemir’in bu yönetmeliği, talimatı ve tüzüğü gereği olamayacağını söylediğini de belirtti. Zaten lige mağdur başlayan Ankaragücü ekibinin de bir kez daha mağdur edildiğini vurgulayan Mert, yine de korkmadıklarını söyledi.