Fatih Mert Transfer Yasağına İlişkin Açıklama Yaptı

Fatih Mert

Süper Lig’de 2020-2021 sezon hazırlıklarına sıkı bir çalışma temposu ile devam ediliyor. Yeni sezonda da Süper Lig’de kalan MKE Ankaragücü Kulübü’nün Başkanı Fatih Mert ise hazırlık sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Transfer yasağına ilişkin konuşan yönetici, yeni futbolcularla ilk haftaya çıkmak istediklerinin altını çizdi.

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarına devam eden MKE Ankaragücü Kulübü, transfer konusunda yasak durumuna takılıyor. Önceki sezon ligden ilk düşen takım olan başkent temsilcisi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen kararla ligde kalmış ve küme düşme durumu kaldırılmıştı.

Bu kararın ardından Süper Lig’de mücadele etmeye hazırlanan sarı lacivertli kulübün yönetici ismi Fatih Mert ise, transfer yasağına ilişkin açıklama yaptı.

Süper Lig’in ilk haftasında yeni futbolcularla çıkmak istediklerini belirten Fatih Mert, yasağın kalkması talebinde bulundu. Takımında yüksem maliyetli oyuncuların yer aldığına dikkat çekerek, bunlarla uğraştıklarının bilgisini verdi.

Lige Sorunsuz Başlamak İstiyoruz

Belli bir aşamaya getirdiklerini ve bitirme noktasına da daha yakın olduklarını söyleyen Fatih Mert, taraftarın da sabırsızlandığının altını çizdi.

Bütün amacın, sezonun ilk haftasında yeni transferlerle çıkmak olduğuna vurgu yapan Mert, lige de sorunsuz başlamak istediklerini belirtti.

Takımın Afyon’da son derece verimli bir kamp geçirdiğini ifade eden başkan, kampın önceki hafta Cuma günü bitmesi gerektiğini fakat kendilerinin uzatma kararı aldıklarını söyledi.

Güncel Yazılar