Fatih Mert’den Fikstür Açıklaması Geldi

Fatih Mert

Süper Lig takımlarından olan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, salgın sebebiyle verilen arada kendi yorumlarını federasyona iletti.

MKE Ankaragücü ekibinin Kulüp Başkanı Fatih Mert, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun toplantısına katıldı. Toplantıda kendi tavsiyelerini ve yorumlarını ileten ve söz hakkı alan başkan, ligin gelecek sezonda alttan gelecek 2-3 takımla 20 ya da 21 ekip oynanabileceğini ifade etti.

Söz konusu durumun Avrupa’da da örnekleri bulunduğuna dikkat çeken Fatih Mert, bu öneride de başkent temsilcisi olarak ısrarcı olacaklarını ekledi.

Öte yandan bu anlamda ilk başta bazı kulüplerin kendileri ile beraber hareket ettiklerini sonradan ise değiştiklerini söyledi. Ve sarı lacivertli kulübün de bu anlamda ligler devam etmemesi ve küme düşme olmaması konusunda olağanüstü şartları göz önünde bulundurduklarını belirtti.

Maçlar Kesinlikle Seyircisiz Oynanacak

Mert, alınan karar gereği maçların kesinlikle seyircisiz oynanacağını söyledi. Tüm takımların tek bir merkezde toplanmasını ve maçların oynanmasını da federasyonun da kulüplerin de kabul etmediğini ekledi. Ve her kulübün kendi şehrinde kendi fikstüründe oynamak istediğinin de altını çizdi.

Öte yandan Kulüp Başkanı, ekonomik sıkıntıların çözümlenmesi için de çeşitli çalışmaların hala devam ettiğini açıklamalarında belirtti.